שתף קטע נבחר
צילום: index open

להחזיר את חדוות היצירה: סוכה בבנייה עצמית

במקום לקנות סוכה מהמוכן - יש בעלי בתים שלוקחים פטיש, מסמר ועצי בניין, ובונים סוכה במו ידיהם, ממש כמו פעם. אך איך זה מתבצע וכמה זה עולה בדיוק?

חג הסוכות מציע לנו מבחר גדול של סוכות מוכנות לבניה עצמית, עשויות משלד ברזל. הבניה שלהן זריזה ולא דורשת מיומנות, אבל הבעיה טמונה במחיר: עלות ממוצעת של סוכה 3X3 מטר מסתכמת בכ-1,680 שקל בממוצע, שכוללים את עלות השלד כולל חיזוקים - 994 שקל, בד כותנה חלק - 458 שקל, וסכך עשוי מבמבוק דק - 228 שקל. 

 

ייתכן כי העלויות הגבוהות גורמות ליותר ויותר בעלי בתים להעדיף לרכוש עצי בניין לצורך הקמת סוכה בצורה עצמית. אפשר לקנות עץ בניין בכל מגרש של חומרי בניין, וכרוכה בעלויות מאד נמוכות.

 

עמודי הסוכה - 4 קרשים לבניין בעובי 5 ס"מ, ברוחב 10 ס"מ ובגובה 2.2 מטרים, מחיר: 160 שקל. 

 

חיזוקי עמודים- 8 לוחות עץ בניין, בעובי 2.5 ס"מ וברוחב 10 ס"מ, מחיר: 168 שקל

 

גג הסוכה - 4 לטות בניין בעובי 2.5 ס"מ וברוחב 5 ס"מ, מחיר: 60 שקל.

 

את הקרשים, הלוחות והלטות אפשר לחבר יחדיו באמצעות מסמרים 6 ס"מ ופטיש. רוב עצי הבניין מגיעים באורך 3 מטר ולכן אין צורך לחתוך אותם לצורך חיזוק העמודים. כך נקבל שלד של סוכה באורך 3 מטרים, ברוחב 3 מטרים ובגובה 2.2 מטרים .

 

אפשר להשתמש בשמיכות ישנות בתור בד לכיסוי קירות הסוכה, ולחבר אותן באמצעות מסמרים 1 ס"מ. עבור מי שרוצה להשקיע - אפשר לעטוף את שלד הסוכה בבד יוטה ירוק, בעלות של 3 שקלים למ"ר. על מנת לעטוף 3 קירות בסוכה דרוש כ-30 מ"ר יוטה, בעלותה כ-90 שקלים (בהתחשב שצד אחד של הסוכה פתוח לכניסת האורחים).

 

את הסכך אפשר להשיג במקומות איסוף של עיריות שגוזמות סכך לצורך החג. כך, יש לנו סוכה מוכנה לחג בעלות של 388 שקל, ובמידה שנרצה לעטוף את הסוכה ביוטה ירוקה - העלות תגיע ל-478 שקל.

 

אין צורך להיות בעל מקצוע על מנת להקים סוכה.עצי הבניין מחברים בעזרת פטיש ישירות לעמודים שחתוכים בגובה 2.2 מטרים, וכך בשעתיים עבודה אפשר לקבל סוכה מעץ בניין, שמלווה בחדוות יצירה.

 

הכותב הוא יו"ר התאחדות קבלני השיפוצים בישראל  


פורסם לראשונה 20/09/2010 17:13

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גבי מנשה
סוכה - תבנו לבד
צילום: גבי מנשה
מומלצים