שתף קטע נבחר

התנגד למבצע הסודי: "ברק כתב לאולמרט"

ראש הממשלה לשעבר אמר בקטע מספרו שפורסם ב"ידיעות אחרונות" כי שר הביטחון שלו ניסה "לסכל מאמצים ביטחוניים אמיצי לב", כעת טוענים מקורבים לנושא כי ברק פירט במכתב את ההסתייגויות שלו מהמבצע הסודי, וניסה לשכנע גורמים להפעיל את השפעתם אצל אולמרט

למה התכוון ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט, כשאמר ששר הביטחון שלו, אהוד ברק, ניסה למנוע בדרכים חתרניות מבצע רגיש ביותר? על פי גורמים המעורים בנעשה, שיגר ברק מכתב לאולמרט - במטרה להניא את ראש הממשלה הקודם מיציאה למבצע.

 

במכתב, אומרים הגורמים, פרש ברק את ההסתייגויות שלו מהמבצע הצבאי. בערוץ 10 פורסם כי ברק ניסה גם לשכנע גורמים בכירים, כדי שיפעילו את השפעתם על ראש הממשלה. על פי מקורות זרים, אחד המבצעים החשובים שביצע צה"ל במהלך קדנציית אולמרט הוא תקיפת הכור הגרעיני בסוריה.

 

בסביבתו של ברק אמרו כי "טענות אולמרט משוללות כל בסיס ומופרכות. מצער ביותר לראות לאיזה שפל של דפוסי התנהגות וחוסר אחריות הגיע אולמרט עקב מצוקתו מאישומי השוחד והפרת האמונים המתבררים במשפטיו".

 

אולמרט, שתקף אתמול את מנהיג מפלגת העבודה ואמר כי הוא "התחנן להיכנס לקדימה", רומז בספרו כי ברק עיכב מבצעים חשאיים. בקטע מהספר, שפורסם לראשונה ב"ידיעות אחרונות", נכתב כי "אפשר לעסוק גם בנושאים ביטחוניים ולהחליק דברים. אפשר לא לציין מי ניסה לסכל מאמצים ביטחוניים אמיצי לב. כל מילה שאני כותב בספרי מתועדת, ממוסמכת, אמיתית ונכונה".

 

בקטעים אחרים כינה אולמרט את ברק "הססן", "מאכזב", ו"דברן אובססיבי". "תמיד יש איזושהי התלבטות של כמה אתה רוצה לומר את הדברים כפי שהם היו בדיוק, אני החלטתי שאכתוב את הדברים בדיוק כפי שהם היו. אם כותבים זכרונות על קומה של קדימה, שהיא גורם משפיע בפוליטיקה, לא ייתכן שלא אספר מי התחנן להצטרף לקדימה ומי לא".

 

במפלגת העבודה הגיבו עוד ביום שישי לפרסומים, ואמרו כי ראש הממשלה לשעבר נוטר טינה לברק כבר שנים. "שר הביטחון ביקש מאולמרט להתפטר על רקע מעטפות השוחד שקיבל מטלנסקי. מאז הוא נוטר לו טינה ומחפש כל דרך לפגוע בו ולשכתב את ההיסטוריה בדברים שמרביתם לא היו ולא נבראו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ברק. הסתייג
צילום: גיל יוחנן
אולמרט. רמז
צילום: מתי אלמליח
מומלצים