שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  אירוויזיון 2011: ישראל בחצי הגמר השני
  ישראל לא תשתתף בהגרלת המקומות בשלבים המוקדמים של התחרות, ותופיע אוטומטית בחצי הגמר השני. הסיבה: קיומו של חצי הגמר הראשון ביום העצמאות. לקראת סוף השנה תתכנס הוועדה שתכריע את זהות נציג ישראל

  בניגוד למקובל בשנים האחרונות בתחרות האירוויזיון, ישראל לא תשתתף בהגרלות לשלבי התחרות המוקדמים ב-2011. זאת, בשל קיומו של חצי הגמר הראשון של התחרות ביום העצמאות ה-63. שלבי חצי הגמר, הנהוגים בשל ריבוי המדינות המשתתפות בתחרות, יתקיימו בשנה הקרובה ב-10 במאי (יום העצמאות)

  ו-12 במאי. ישראל, אם כן, תמצא את מקומה אוטומטית בחצי הגמר השני.

   

  על פי הודעה רשמית שפרסמה הנהלת התחרות היום (ב'), "בשל סמיכות יום הזיכרון של ישראל ב-9 במאי ויום העצמאות שיחול ב-10 במאי לחצי הגמר הראשון, ישמור איגוד השידור האירופי לרשות השידור הישראלית מקום בחצי הגמר השני של תחרות האירוויזיון לשנת 2011. שלב זה יתקיים ב-12 במאי. הגרלת המתמודדים האחרים לשני חצאי הגמר תתקיים בתחילת 2011". עוד לפני כן, לקראת סוף 2010, צפויה להתכנס הוועדה שתכריע את זהות נציג ישראל לתחרות.

   

  חלקה של ישראל בתחרות הקרובה עלה לאחרונה לדיון, במסגרת הרפורמה ברשות השידור. בדיון שנערך היום בהנהלת הרשות, החליטו בסופו של דבר אנשיה שלא לוותר על מה שכונה ברוממה "עוגן האירוויזיון". מנכ"ל רשות השידור, מוטי שקלאר, אמר במהלך הדיון ש"דעתו בנושא ידועה, אך הרוב קובע".

   

  שלב הגמר של אירוויזיון 2011, שיתקיים השנה בגרמניה, ייערך ב-14 במאי.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לנה, זוכת אירוויזיון 2010 מגרמניה
  צילום: ערוץ 1
  סקעת, נציג ישראל לאירוויזיון האחרון
  צילום: Giel Domen
  7 לילות
  מומלצים