שתף קטע נבחר

אכזבה לשטייניץ: נעמי שמר לא תונצח על כסף

חברים בוועדה בראשותו של השופט הביעו הסתייגות מ"הניסיונות של שטייניץ להכתיב מי יופיע על השטרות", וקבעו כי יש נשים שמגיע להן יותר להיות מיוצגות מאשר לנעמי שמר. בין המועמדות: המשוררות רחל ולאה גולדברג

אכזבה לשר האוצר, יובל שטייניץ. ועדת השטרות, בראשות השופט יעקב טירקל, החליטה כי דיוקנה של המשוררת נעמי שמר לא יופיע על אחד השטרות, בניגוד להצעתו של שטייניץ.

 

 

חברים בוועדה הביעו הסתייגות מ"הניסיונות של שטייניץ להכתיב מי יופיע על השטרות", וקבעו כי יש נשים שמגיע להן יותר להיות מיוצגות מאשר לנעמי שמר, ש"כבודה במקומה מונח". בין המועמדות: המשוררות רחל ולאה גולדברג.

 

ועדת טירקל כבר קבעה בעבר ארבעה דיוקנאות של אישים פוליטיים ומנהיגים שיוטבעו על שטרות הסדרה החדשה, אך שר האוצר, שהוא הגורם שאמור לאשר את סדרת הכסף, דחה את ההצעה בנימוק כי יש בה אישים שכבר הוטבעו על השטרות בעבר (בן גוריון והרצל) וכן מנחם בגין, שמשפחתו מתנגדת להטבעת תמונתו על שטר כסף.

 

שטייניץ הורה לוועדה, שמונתה על ידי נגיד בנק ישראל סטנלי פישר, לקבוע דמויות של ארבעה אישים מתחום האמנות והתרבות ולא מנהיגים ופוליטיקאים. כמו כן אמר כי לא יאשר את הסדרה אם לא תיכלל בה לפחות דמות אחת של אישה.

 

כיוון שהשופט העליון בדימוס יעקב טירקל הוא גם יו"ר ועדת החקירה בנושא המשט לעזה, עבודת ועדת השטרות מתעכבת מעט, אך גורמים בבנק ישראל ניסו כבר לאחרונה לזרז את עבודת הוועדה. זאת, כדי שניתן יהיה להעביר את המלצותיה הסופיות לשר האוצר בהקדם ולהתחיל בהכנות לעיצוב והדפסת השטרות במטבעה בחו"ל עד אמצע שנת 2012.

 

הידיעה פורסמה הבוקר במוסף "ממון" של "ידיעות אחרונות"
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים