שתף קטע נבחר

אחמדינג'אד: אני לא אנטישמי, אני אנטי ציוני

גם בניו-יורק נשיא איראן מכחיש את השואה: "עלינו לשאול היכן האירוע הזה התרחש ומדוע העם הפלסטיני ממשיך לסבול בגללו?" אחמדינג'אד טען כי ישראל היא ישות קטנה, "עד כדי כך שהיא לא נחשבת למשתנה בשיקולים שלנו" על תקיפה

נשיא איראן, מחמוד אחמדינג'אד, אמנם לא הזכיר את ישראל בנאומו באו"ם, אך בשיחה הערב (יום ג') עם כתבים בניו-יורק הוא שוב הכחיש את השואה ואמר כי היא "אירוע היסטורי שנוצל כאמתלה למלחמה". נשיא איראן הוסיף כי הוא "לא אנטישמי, אלא אנטי ציוני".

 

אחמדינג'אד, שנשאל על-ידי הכתבים בנושא הכחשת השואה, הוסיף כי יש לחקור עוד את הנושא. "זה לא נכון לכפות רק דעה

 אחת על שאר העולם", הוא אמר. "עלינו לשאול היכן האירוע הזה התרחש ומדוע העם הפלסטיני ממשיך לסבול בגללו?".

 

הוא נשאל גם לגבי אפשרות כי מתקני הגרעין של ארצו יותקפו. הוא השיב כי "ארצות-הברית לא מבינה איך מלחמה נראית. כשמלחמה מתחילה אין לה גבולות". לדבריו, "ארצות-הברית מעולם לא נכנסה למלחמה רצינית, ואף פעם לא ניצחה במלחמה כזאת".

 

בהתייחסו לאפשרות שישראל תתקוף את איראן, בגיבוי אמריקני, אמר

 אחמדינג'אד כי "המשטר הציוני הוא ישות קטנה על המפה, עד כדי כך שהיא לא נחשבת למשתנה בשיקולים שלנו".

 

מוקדם יותר נאם אחמדינג'אד בפני העצרת הכללית באו"ם ותקף את המערב והקפיטליזם. "אלה שמתחשבים רק באינטרסים שלהם לעולם לא יוכלו להביא צדק ושגשוג לעולם", אמר ברומזו להשקפת העולם שלו לפיה מנהיגי מעצמות המערב והקפיטליזם נמצאים בשקיעה. הוא לא התייחס בדבריו לתוכנית הגרעין של ארצו או לישראל, אך תהיה לו הזדמנות נוספת בנאום שיישא בעצרת הכללית ביום חמישי הקרוב.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים