שתף קטע נבחר

סלאם פיאד עזב בזעם מפגש עם דני אילון

לקראת סוף פגישה בה השתתפו סגן שר החוץ וראש הממשלה הפלסטיני, דרש אילון שבהצעת הסיכום ייכתב "שתי מדינות לשני עמים", אך פיאד סירב ועזב את המקום בזעם. "למה הם מתכוונים? למדינה פלסטינית אחת ולמדינה דו-לאומית, או לעוד מדינה פלסטינית?", אמר אילון ל-ynet

פיצוץ במפגש בין ישראלים ופלסטינים בכינוס המדינות התורמות, שכונסה בשולי הכינוס של העצרת הכללית בניו-יורק. מסיבת העיתונאים שתוכננה הערב (יום ג') לסיכום המפגש בוטלה וראש הממשלה הפלסטיני, סלאם פיאד, עזב את המקום בכעס בתום הפגישה, לאחר שנציג ישראל, סגן שר החוץ דני אילון, סירב להסכים לנוסח הסיכום שכלל את צמד המילים "שתי מדינות".

 

אילון עמד על כך שלפחות יכתב - "שתי מדינות לשני עמים". סגן השר אמר ל-ynet כי בנוסח של הסיכום היה כתוב שתי מדינות. "רציתי שהמינימום שייכתב הוא שתי מדינות לשני עמים. דרשתי לדעת למה הם מתכוונים? למדינה פלסטינית אחת ולמדינה דו-לאומית, או לעוד מדינה פלסטינית? הבהרתי שאם לא מדברים על שתי מדינות לשני עמים, אנחנו לא בסיפור הזה".

 

הנציג הישראלי אמר במפגש, שגם בלא הסכמה - ישראל תמשיך לתמוך בכלכלה הפלסטינית, אבל יש גם צרכי ביטחון של ישראל, שצריכים להילקח בחשבון.

 

פיאד ביקש עוד הקלות בתנועת הפלסטינים ביהודה ושומרון ואילו אילון השיב: "לא נהמר על עתידה וביטחונה של ישראל. כל דבר תלוי במצב הביטחוני ובפתרון פוליטי על בסיס הסכמה. שייקח בחשבון את האינטרסים הישראלים".

אילון דרש ערובות, שכספי התורמות לא יופנו להסתה ולחרם על מוצרים ישראלים.

 

את החלטת הסיכום כתב הנציג הנורווגי, מדינה העומדת בראש המדינות התורמות. בתחילת המפגש נכח השליח האמריקני המיוחד למזרח התיכון, ג'ורג' מיטשל. בישיבה השתתף גם שליח הקוורטט, טוני בלייר, שהסכים עם העמדה הישראלית. הפלסטינים במפגש היו ראש הממשלה פיאד וסאיב עריקאת.

 

יצויין שבניו-יורק שוהה שליח ראש הממשלה לשיחות עם הפלסטינים יצחק מולכו, המקיים מפגשים עם עריקאת.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אילון. רצה לדעת אילו מדינות
צילום: AP
פיאד. לא נשאר למסיבת העיתונאים
צילום: AP
מומלצים