שתף קטע נבחר

היועץ הכלכלי הבכיר של אובמה, סאמרס, פורש

לארי סאמרס הוא הבכיר השלישי בצוות היועצים הכלכליים של הנשיא שפורש השנה, לאחר עזיבתם של פיטר אורזג וכריסטינה רומר. בתחילת החודש הודיע אובמה, כי אוסטן גולסבי ימונה ליו"ר המועצה הכלכלית המייעצת לבית הלבן, במקומה של רומר

היועץ הכלכלי הבכיר של נשיא ארה"ב ברק אובמה, לאריס סאמרס, יפרוש בסוף השנה מתפקיד יו"ר המועצה הכלכלית הלאומית. כך הודיע אמש (ג') הבית הלבן. סאמרס צפוי לשוב למשרתו באוניברסיטת הארווארד.

 

 

סאמרס הוא הבכיר השלישי בצוות היועצים הכלכליים של הנשיא שפורש השנה, לאחר עזיבתם של פיטר אורזג וכריסטינה רומר. הדיווח פורסם לראשונה באתר "בלומברג".

 

בתחילת החודש הודיע הנשיא במסיבת עיתונאים, כי החליט למנות את אוסטן גולסבי ליו"ר המועצה הכלכלית המייעצת לבית הלבן, במקומה של רומר, שפרשה.

 

בתחילת השבוע הודיעה הלשכה הלאומית למחקר הכלכלי בארה"ב (NBER), האחראית על קביעת המועדים הרשמיים של מיתונים, כי המיתון בארצות הברית שהחל בדצמבר 2007 הסתיים ביוני 2009. הלשכה מסרה כי הכלכלה התייצבה ביוני 2009, ולאחריה רשמה התרחבות איטית. הקבוצה דיווחה כי המיתון שארך 18 חודשים היה הארוך ביותר מאז מלחמת העולם השנייה.  

 

במידה והאטה נוספת תתרחש בעתיד הקרוב, לפי הארגון, הוא ייחשב למיתון נפרד. הארגון אף טרח להדגיש שהקביעה כי המיתון הסתיים אין פירושה שכלכלת ארצות הברית בריאה לגמרי. בתגובה לפרסום אמר הנשיא אובמה, כי למרות ההכרזה - אמריקנים רבים עדיין חשים את המציאות של המיתון.


פורסם לראשונה 21/09/2010 23:50

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים