שתף קטע נבחר

עומר ואבישי חגגו עם גז צחוק בריכוז גבוה - ומתו

"מיטב הנוער, שעשו שטות" - כך הסבירו במשטרה את מותם של עומר צור מניר בנים ואבישי קלומק מאורות, בני דודים בני 18. חבר שלישי ששאף גז - במצב קל. החקירה מעלה כי ה-3 התנסו במעט גז במסיבה לפני שבוע, והפעם רצו להעצים את החוויה. את הבלון הגדול השיגו כנראה ממרפאת שיניים - אך הם לא שלטו במינון

השבוע התחיל במסיבה - והסתיים בטרגדיה. עומר צור ממושב ניר בנים ואבישי קלומק ממושב אורות, שניהם בני 18, הם ההרוגים משאיפת גז צחוק בריכוז גבוה הלילה (שבת) סמוך למושב אורות - כך נמסר הבוקר לפרסום. חבר נוסף ממושב אורות שהיה עמם, שאף גם הוא מהגז אך ניצל ברגע האחרון ואושפז בבית החולים קפלן ברחובות במצב קל. שני ההרוגים והפצוע הם בני דודים (שלוש אמהותיהם אחיות).


גופות שני הנערים במקום שבו נמצאו (צילום: צפריר אביוב)

 

מחקירת המשטרה עולה כי שורשי האירוע נטועים עוד בשבוע שעבר, אז בילו השלושה במסיבה במושב חצב, שבמהלכה חולקו בלונים קטנים ובהם מעט גז צחוק - והם נהנו מהחוויה.

השבוע החליטו, ככל הנראה, להעצים את החוויה. את בלון הגז הגדול, שאורכו כשני שני מטר, לקחו אותו ברכבם לאחד משטחי המושב, וחזרו על שאיפת הגז.

 

אלא שהפעם היה מדובר בגז במינון גבוה הרבה יותר מההתנסות הראשונית בשבוע שעבר. בן הדוד השלישי, שחש ברע וראה כי חבריו מתמוטטים בפניו, הוא זה שהזעיק את העזרה. צוותי מד"א שהוזעקו למקום בסביבות השעה 3:00, מצאו את השניים מחוסרי הכרה ונאלצו לקבוע את מותם כעבור זמן קצר. אחד הצעירים נמצא בתוך רכב חונה, ואילו השני התגלה מוטל על הקרקע ליד המכונית. חייו של השלישי ניצלו, והוא פונה לבית החולים. 

 

ראש המועצה האזורית באר טוביה, קצין הביטחון שלה ועובדים סוציאליעם הוזעקו למקום עוד הלילה, והם מלווים את המשפחות שקיבלו את הבשורה המרה.

 

"הם ידעו מה הם מחפשים"

"לא היה להם הרבה סיכוי", אמר הבוקר קצין במחוז הדרומי, שהיה מעורב בחקירת מותם של שני הנערים. "מדובר בגז רפואי, שמשתמשים בו רופאי שיניים - והם שאפו אותו היישר מהמכל".

 

חוקרי המשטרה שהגיעו לזירת האירוע מצאו שם מכל גדול ממתכת של גז שהסימון שלו הוא N2O, והוא משמש רופאי שיניים, במיוחד בטיפול בילדים קטנים, כדי להפיג את הפחד והמתח בטיפול. מדובר בגז רפואי מסוכן, שהשימוש בו חייב להיעשות תחת בקרה, ואך ורק בפיקוח רופא.


שני מטר אורך. הבלון שממנו שאפו השלושה (צילום: צפריר אביוב)

 

במשטרה חושדים כי הצעירים הצליחו להשיג את מכל הגז הגדול מאחת ממרפאות השיניים באזור. "הם ידעו בדיוק מה הם מחפשים, ומצאו את זה", אמרו במשטרה. כל השלושה שאפו הישר מתוך המכל כמויות גדולות של הגז הרעיל. להבדיל מגז הצחוק שנמכר לא פעם באזורי בילוי על ידי "חאפרים" בתוך בלון, הרי שפה לצעירים לא היתה שליטה על הכמות - שהיתה גדולה מאוד.

 

שני ההרוגים שאפו ככל הנראה כמויות גדולות של גז, מצבם הידרדר במהירות והם למעשה מתו במקום. הצעיר השלישי שאף מעט פחות - וזה למעשה מה שהציל את חייו. כעת מחכים במשטרה לשחרורו מבית החולים, כדי שיוכל לשפוך אור נוסף על הפרשה.

 

אבישי ועומר היו אמורים להתגייס לצבא בשבועות הקרובים, ושאחד מהם אף היה אמור להתחיל בימים הקרובים גיבוש לאחת הסיירות. "מדובר במיטב הנוער, שעשה מעשה שטות", אמר ל-ynet  מפקד תחנת המשטרה באזור, סגן-ניצב ירדן קלדנרוב. "חשוב לי להעביר מסר ברור וחד לבני הנוער - להתרחק מדברים שעלולים לסכן את חייהם. אין לי אלא להשתתף בצער המשפחות".

 

Read this article in English

 

בהכנת הידיעה השתתף תומר ולמר
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הבלון שממנו שאפו השלושה
צילום: צפריר אביוב
כוחות במקום האירוע
צילום: צפריר אביוב
"אין לי אלא להשתתף בצער המשפחות". סנ"צ קלנדרוב
באדיבות המשטרה
מומלצים