שתף קטע נבחר

צילום: AFP

בונים גן בשומרון: "חוסיין אובמה, הארץ שייכת לנו"

שעות ספורות לפני תום מועד הקפאת הבנייה, ציינו המתנחלים את תום עשרת חודשי ההקפאה בהנחת אבן פינה לגן ילדים בקריית נטפים. הם שפכו מלט והדגישו: "ההקפאה היא החלטה גזענית. נמשיך לבנות, על אפם וחמתם של הצוררים"

הניחו את האבן הראשונה. שעות ספורות לפני סיום מועד הקפאת הבנייה, ציינו המתנחלים את תום עשרת חודשי ההקפאה בהנחת אבן פינה לגן ילדים בקריית נטפים. הם הביאו משאית למקום, שפכו מלט - ופרצו במחיאות כפיים סוערות לאחר החידוש המעשי של הבנייה.

  

"זהו לא יום חג", הדגיש בטקס ראש המועצה האזורית שומרון, גרשון מסיקה. "ההקפאה נולדה בחטא ולכן טבעי שהיא תסתיים במהרה. זוהי החלטה גזענית האוסרת רק על יהודים לבנות את ביתם בארצם. אנו מניחים אבן פינה כדי למחות על העוול שגורמים ל-35 תינוקות שנולדו כאן השנה בקריית נטפים. בגלל גחמותיו של אהוד ברק, שלא חותם על תכנית המתאר, לא ניתן לבנות מעונות, בתי ילדים ובתי כנסת".
 
מסיקה העדיף להשתמש בשמו האמצעי של נשיא ארצות-הברית, שדרש מראש הממשלה בנימין נתניהו להמשיך בהקפאה, ואמר לו: "מבמה זו אני פונה לחוסיין אובמה ואומר - 'ארץ ישראל שייכת לעם ישראל'. בכל ההיסטוריה קמו מנהיגים שהתנכלו לעם ישראל, אבל הוא חי וקיים, והם נעלמו מבמת ההיסטוריה. לכן אנחנו נמשיך לבנות ונפתח את היישובים, על אפם וחמתם של כל הצוררים מבית ומחוץ".
   

בקריית נטפים מתגוררים 620 תושבים וקיים בו מעון אחד, המתאים לאכלס 35 פעוטות. לטענת ראש המועצה, עקב ההקפאה ודחיית הקמת המעון השני, נמצאים כ-70 פעוטות באותו גן יחיד. בני קצובר, ראש המועצה האזורית הקודם וכיום יו"ר ועד מתיישבי שומרון, סירב לבקשת נתניהו לגלות איפוק. "אני לא מציע להירגע לנוכח הגזרות, אני מציע לחברינו להיערך לאפשרות של המשך ההקפאה".

 

ח"כ דני דנון ביקש סליחה מתושבי קריית נטפים, "על כך שמדינת ישראל התייחסה אליהם במשך 10 חודשים כאל אזרחים סוג ב', שלא יכולים לבנות גן ילדים". דנון, שפנה גם באנגלית לאובמה, קרא לנתניהו: "תהיה חזק, וכולנו נתמוך בך. אל תתקפל".

 

אחרי הנחת אבן הפינה צפוי להתקיים ברבבה מפגן כוח גדול, אליו יגיעו מאות פעילי ליכוד - ב-80 אוטובוסים שונים. הפעילים, שסיירו בישובים ואתרי תיירות בשומרון, יחלו ביחד עם המתנחלים לספור ב-17:15 לאחור - לקראת סיום ההקפאה.

 

נתניהו ביקש מהמתנחלים לגלות איפוק ואחריות, "היום ובהמשך הדרך", אך אלו לא מתכוונים להשלים עוד עם הפסקת הבנייה בשטחים. ראשי המתנחלים התכנסו מוקדם יותר היום (א') בגוש עציון, סמוך למגרש שבו היה אמור להקים את ביתו יו"ר הקואליציה, ח"כ זאב אלקין. על ההקפאה אמר אלקין כי זו "מציאות זו הולכת להסתיים הלילה, החיים ביהודה ושומרון יחזרו להיות נורמליים".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
טקס סיום ההקפאה בקריית נטפים, הבוקר
מומלצים