שתף קטע נבחר

צ'ילה: הלכודים מתאמנים ונהנים מסרטי בראד פיט

בעוד צוותי החילוץ נערכים לשלוח כלוב מיוחד לבטן האדמה, פתחו הלכודים בסדרת אימונים כדי להיערך למסע אל הקרקע. מומחי בריאות הנפש התירו להם לצפות בחדשות ובסרטים בטלוויזיה אך אסרו עליהם דרמות מדכאות ומשחקי מחשב

33 הגברים הלכודים במכרה בצ'ילה פתחו בסדרת אימונים במטרה להיערך לחילוצם באמצעות קפסולת "עוף החול". אולם הכורים מנסים גם ליהנות וזוכים לצפות בסרטי קומדיה ופעולה בטלוויזיה שהועברה אליהם.

 

לכודים בבטן האדמה - כל העדכונים ב-ynet:

 

צוותי ההצלה הפועלים לחלץ את הכורים הציגו בסוף השבוע כלוב שעוצב במיוחד על מנת להעלות אותם מעומק של כ-700 מטרים בבטן האדמה. רוחבו של הכלוב העשוי ממתכת כ-50 סנטימטרים, והוא רחב מספיק כדי להעלות בכל פעם כורה אחד מתא החירום שבו הם שוהים זה שבעה שבועות. ההערכה היא שהחילוץ ייצא לדרך בראשית נובמבר.

 

אל קפסולת החילוץ הוצמדו אמצעי תקשורת שיאפשרו לכורים להיות בקשר עם צוותי ההצלה במהלך המסע אל פני הקרקע. הכלוב יצוייד בבלון חמצן ובו אוויר שיספיק לכ-90 דקות. בנוסף, נבנתה בתחתית הקפסולה דלת שתאפשר מילוט לכורה במקרה חירום. במצב כזה, יוכל הכורה לצאת מכלוב החילוץ ולחזור לתא שבו שוהים חבריו.  


צוותי החילוץ בוחנים את הכלוב הצר (צילום: AP)

 

לפי דיווח ב"וושינגטון פוסט", הכורים החלו להתאמן לקראת המסע, בעוד המחלצים פועלים לקדוח מנהרות אל תא החירום. ז'אן כריסטוף רומנולי, המייעץ לכוחות הביטחון של צ'ילה, הדריך את הכורים בשבועיים האחרונים בתרגילי התעמלות כדי לשפר את מצבם הגופני. היום מתחיל האימון האינטנסיבי כדי להיערך לחילוץ בתוך כחודש.

 

"(הכורים) יכולים לנוע במנהרות הקיימות במכרה באורך של שני קילומטרים", אמר רומנולי ל"פוסט". "הם כבר הולכים במנהרות וחלקם עושים ג'וגינג כקבוצה. אנחנו עושים שימוש בתוכנית האימונים של הצבא האמריקני, אז הכורים שרים תוך כדי ריצה".

 

בלי דרמות "אכזריות"

בינתיים זוכים הכורים מקצת נחת, מאחר שצוותי הסיוע מנסים להסיח את דעתם בהנאות קטנות. אחרי שכבר קיבלו שיחות טלפון קבועות מבני משפחה ואף סיגריות, החלו הלכודים לקבל שלוש ארוחות חמות ביום וגלידה וכן הועברה להם גם טלוויזיה.

 

מומחים האמונים על מצבם הנפשי של הלכודים התירו להם לצפות בטלוויזיה במשך 13 שעות ביום לכל היותר. הם גם קבעו את תוכן השידורים: תוכניות חדשות וסרטי פעולה וקומדיה. הם כבר הספיקו לראות את שני סרטים בכיכוב

בראד פיט - "טרויה" ו"הסיפור המופלא של בנג'מין באטן" - וגם "המסכה" בכיכוב ג'ים קארי. עם זאת, נקבע שהם לא יראו דרמות שעלולות לדכא אותם. "זו תהיה אכזריות מנטלית", אמר הפסיכיאטר הבכיר בצוות החילוץ, אלברטו איטורה.

 

כמה מהכורים ביקשו משחקי וידאו ונגני מוזיקה ואוזניות. אולם המומחים אסרו זאת עליהם בטענה שצעד זה עלול להיות מסוכן וכן שזה הכרחי עבורם לשמור על גיבוש כקבוצה. "אם יהיו להם אוזניות והם יאזינו למוזיקה, מישהו יכול לקרוא להם, לבקש מהם עזרה או להזהיר אותם - ואז הם לא יהיו זמינים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מחכים לשחרור. הכורים
צילום: רויטרס
נערכים. הקפסולה
צילום: AP
מומלצים