שתף קטע נבחר

השכירות בקניון רמת אביב - הגבוהה בארץ

חברת נדל"ן בינלאומית שבדקה את מחירי השכירות במרכזי מסחר קבעה כי המחירים הגבוהים בעולם נגבים בשדרה החמישית בניו יורק. קניון רמת אביב דורג במקום ה-35 ברשימה

שכירות הגבוהה ביותר בארץ נגבית בקניון רמת אביב בתל אביב, כך עולה מהדו"ח השנתי של חברת הנדל"ן הבינלאומית קושמן אנד וויקפילד, אשר סקר שכירות במרכזי מסחר במשך שנה.

 

 

השכירות הגבוהה ביותר בעולם זו השנה השנייה ברציפות נרשמה בשדרה החמישית בניו יורק, עם ממוצע של 16,257 אירו למ"ר לשנה. במקום השני מופיע קאוזווי ביי בהונג קונג עם שכירות של 14,620 אירו למ"ר לשנה.

 

הנציגות הישראלית המובילה ברשימה שייכת לקניון רמת אביב, שדורג במקום ה-35, ירידה מהמקום ה-29 בו דורג בשנה שעברה, עם שכירות של 1,346 אירו למ"ר לשנה.

 

באזור אפריקה והמזרח התיכון, קניון רמת אביב מדורג במקום השני אחרי סיטי סנטר בביירות, בו השכירות עומדת על 1,470 אירו למ"ר. קניון איילון ברמת גן דורג במקום השמיני באזור עם שכירות של 967 אירו למ"ר.

 

מהדו"ח עולה שאירופה רשמה ירידה של 4.4% בשיעורי השכירות בהשוואה לשנה שעברה. בראש רשימת האתרים היקרים באירופה עומד רחוב ניו בונד בלונדון, שדורג במקום הרביעי ברשימה הכללית, עם שכירות ממוצעת של 7,345 אירו למ"ר, ורחוב אוקספורד המפורסם הגיע למקום התשיעי באירופה עם שכירות של 4,764 אירו למ"ר.

 

השאנז אליזה בפאריז במקום השני באירופה, בזכות שכירות ממוצעת של 6,996 אירו למ"ר.

 

הדו"ח מסביר כי שוקי הקמעונאות באפריקה ובמזרח התיכון עדיין מתפתחים ועוברים שינוי מבני. השווקים מתקדמים במהירות לעבר פורמטים קמעונאיים מתוחכמים ומודרניים יותר, וכתוצאה מכך משתנים דפוסי הקניות.

 

מדינות כמו ירדן, בחריין, קטאר והאמירויות נפגעו מהמיתון העולמי ונרשמה ירידה ברמת השכירות. בישראל, כווית, לבנון וסעודיה השכירות נותרה ללא שינוי או חוותה עלייה קלה.

 

הדו"ח מציין שהשכירות בארץ נותרה יציבה לרוב ב-12 החודשים שנבדקו והסתיימו ביוני, אם כי מופעל עליה לחץ לעלות על רקע הביקוש הגבוה להיצע המוגבל במרכזי הערים. בנוסף, רשתות בינלאומיות ממשיכות לפנות לשוק הישראלי, ומספר מותגים מובילים פותחים חנויות דגל במרכזים מרכזיים. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קניון רמת אביב
צילום: ירון ברנר
מומלצים