שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  יאיר נווה יצטרף לכוורת של גלנט: "מטכ"ל דעתני"
  הבחירה בסגן הרמטכ"ל סיימה את סבב המינויים הנוכחי. גורם ביטחוני מזהיר מפליטות הפה של נווה, אך משבח את המינויים החדשים: "המטכ"ל המסתמן נראה יציב ודעתני"

  המטכ"ל של גלנט צובר תאוצה. לאחר ההחלטה למנות את האלוף במיל' יאיר נווה לסגן הרמטכ"ל הבא של צה"ל, נסגרה למעשה רשימת מינויי האלופים שיישבו סביב שולחן המטה הכללי בפברואר 2011, תחת פיקודו של יואב גלנט. העיניים בצבא נשואות כבר לסבב השני, שיהיה רחב יותר, ויכלול שורה של חילופים בתפקידים מרכזיים.

   

   "המטכ"ל המסתמן של גלנט נראה יציב ודעתני בהיבט האנשים שמאיישים אותו, וחשוב יהיה לראות מה יהיו השינויים העתידיים", אמר ל-ynet גורם ביטחוני. הוא המליץ לנווה להיזהר מפליטות הפה המוכרות של האלוף, שפרש לפני שלוש שנים מצה"ל - ויהפוך בקרוב לחובש הכיפה הראשון שימלא את אחד משני התפקידים הבכירים בצה"ל.

   

  עם מינויו של נווה לתפקיד סגן הרמטכ"ל, ניתן כבר לראות כיצד ייראה מרבית המטה הכללי של צה"ל בעידן גלנט, זאת לאור העובדה כי בפיקוד הצפון נשאר לפי שעה האלוף גדי אייזנקוט. גם בפיקוד המרכז ובתפקיד הנספח בוושינגטון לא יהיו לפי שעה שינויים. ההחלטה למנות את נווה לתפקיד התקבלה בצה"ל בהבנה, שכן לאור החלטתו של אייזנקוט להישאר בצפון, חיפשו בצה"ל אחר קצין בעל ניסיון, ובדקו גם את ההיצע מבין פושטי המדים בשנים האחרונות.

   

  בניגוד לפרסומים שונים, תפקיד סגן הרמטכ"ל לא הוצע לאף אלוף מכהן מבין אלה הנמצאים בשורות הצבא, פרט לאייזנקוט. "נווה מכיר היטב את צה"ל, מילא שורה של תפקידים בכירים ויכול בהחלט להיות יחד עם גלנט צוות טוב", אמר קצין בכיר שמכיר את סגן הרמטכ"ל המיועד.

   

  "יהיה מעניין להיות בדיונים בצמרת צה"ל"

  גורם ביטחוני התייחס לעובדה כי נווה, כמו גם תת אלוף אביב כוכבי, ראש אגף המודיעין הבא, והאלוף טל רוסו, שימונה לתפקיד אלוף פיקוד הדרום, נחשבים לקצינים דעתנים שלא חוששים לומר את מה שהם חושבים. "יהיה מאוד מעניין להיות בדיונים בצמרת צה"ל, יושמעו שם דעות לכאן ולכאן מכל הכיוונים והקצוות". קצינים שמכירים את נווה הודו כי לעתים הוא נתפס בפליטות פה ובאמירות שמרגיזות חלקים באוכלוסיה, "כסגן רמטכ"ל, הוא יצטרך לשקול היטב אמירותיו", אמרו.

   

  על אף שסגר את רשימת ממלאי התפקידים המרכזיים במטכ"ל החדש-ישן, יצטרך הרמטכ"ל המיועד גלנט לקבל החלטות כבר בשבועות הקרובים - הן באשר לסוגיית דובר צה"ל הבא והן בנוגע לתפקיד הפרקליט הצבאי הראשי, שכן על פי הערכות האלוף אבי מנדלבליט צפוי לפרוש לאחר כשש שנים.

   

  כאמור, בשלב זה הסתיים הסבב הראשון, אבל כבר בתחילת תפקידו של גלנט הוא יצטרך לדון בסבב הבא, במרכזו אלוף פיקוד צפון, שם המועמד המוביל הוא האלוף יאיר גולן. כמו כן גלנט יצטרך למנות גם קצינים בכירים לתפקידי אלוף פיקוד העורף, אלוף פיקוד המרכז, ראש אגף התקשוב, ראש אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה, ראש אגף כוח אדם, מפקד המכללות וכן מפקד חיל הים. לסבב תפקידים זה ממתינים מספר קצינים בדרגת תת-אלוף, שסיימו או יסיימו את תפקידם בתקופה הקרובה. לאחר שאותו סבב יושלם, תושלם למעשה מהפכה משמעותית בצמרת צה"ל.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: עופר מאיר
  נווה. "הוא וגלנט יהיו צוות טוב"
  צילום: עופר מאיר
  גלנט. יפקד על קצינים דעתניים
  צילום: דובר צה"ל
  מומלצים