שתף קטע נבחר

הותקפה מתחת לגשר: "חשבתי שהוא יהרוג אותי"

7 נשים הותקפו בשעת לילה מתחת לגשר מחלף רעננה-צפון. אחת מהן סיפרה ל-ynet על הרגע שטלטל את חייה: "העיניים שלו היו מלאות שנאה ובמבטא ערבי הוא אמר 'תשתקי'". החשוד מוחמד סוילם נעצר, אבל ש' כבר לא מסתובבת ללא ליווי

"הוא שכב מעליי והצמיד את האגרוף שלו לפנים שלי. העיניים שלו היו מלאות שנאה ובמבטא ערבי הוא אמר 'תשתקי'. הייתי בטוחה שזהו, נחרב עליי עולמי, שהוא הולך להרוג אותי. אמרתי 'שמע ישראל' ואז נשמעו צעדים במנהרה". את התיאור המזעזע הזה מסרה ל-ynet ש' בת ה-21 שהותקפה מינית ונשדדה מתחת לגשר מחלף רעננה צפון בשעת לילה מאוחרת.

 

שבועיים לאחר האירוע, ש' עוד מנסה להתאושש. "אני חיה בפחדים", סיפרה ושחזרה את האימה שעברה עליה באותו לילה. "אני עובדת ברעננה. סיימתי את העבודה באותו הלילה והייתי בדרכי לתחנת האוטובוס על כביש 4 כדי לנסוע לביתי. כל הזמן אני עוברת מתחת לגשר אבל באותו הלילה שנכנסתי מתחת לגשר הייתי לבד והבחנתי באדם העומד גם הוא מתחת שהוא אוחז באופניו.

 

"מיד השתתקתי בכל גופי. חשבתי מי עומד בשעת לילה מתחת לגשר? הרי מתחת הגשר רק הולכים אנשים לכיוון רעננה או כפר סבא. בזמן שאני משותקת ולא יכולה להזיז את גופי הוא ניגש אליי, הטיח אותי בכוח לעבר הקיר ודרש ממני לרוקן את התיק והשקית שהיו אצלי. בעודי הופכת את התיק נזכרתי שיש לי בתוכו גז מדמיע. חשבתי להשתמש בו ולא מצאתי אותו, ואז הבנתי שהוא מונח בשקית ולא בתיק.


"הוא צעק לי 'תשתקי'". הגשר שתחתיו הותקפה ש' (צילום: עידו ארז) 

 

"כל הדברים שלי התפזרו על הרצפה, הוא הבחין בארנק ולקח אותו יחד עם מצת, הטלפון שלי שחור והוא החליק הצידה והוא לא הבחין בו. היו לי קופסאות של בשמים הוא שאל מה יש ואמרתי לו שזה קרטונים". התוקף, התברר מהר מאוד לש', לא הסתפק בתקיפה ובשוד. "במהלך התקיפה, בזמן שאני מפוחדת ומבוהלת, הצלחתי להגיד 'תיקח מה שאתה רוצה, רק אל תיגע בי'.

 

"אבל הוא הפיל אותי וניסה לאנוס אותי. תוך כדי כך הוא החל לנגוע בגופי. הוא צעק לי 'תשתקי', הוא היה קר רוח ונראה שהוא יודע מה שהוא עושה. הוא גהר מעליי, ניסה לאנוס אותי, הניף את ידו שהייתה קפוצה כאגרוף ואיים על פניי. הרגשתי שהוא הולך להרוג אותי. אמרתי 'שמע ישראל' והוא פתאום שמע מישהו, הרים את הראש הביט הצידה ואז קם מעליי, עלה על אופניו ונמלט מהמקום".

 

לא מסוגלת לצאת מהבית ללא ליווי

בתחילה לא הבינה ש' מדוע התוקף נמלט. רק לאחר מכן ראתה עובר אורח שהולך מתחת לגשר, לכיוונם. "אני לא שמעתי את הצעדים שלו, אבל התוקף כן שמע ואז ברח מהמקום. אותו עובר אורח למעשה הציל את החיים שלי כי אם הוא לא היה במקום במקרה היום לא הייתי מדברת אתך".

 

האזרח שעבר במקום ניסה לפנות לש' ולשאול אותה מה קרה. ''לא יכולתי לדבר איתו, הייתי בהלם ובפחד. רצתי מהמקום כדי לצאת מתחת לגשר. התקשרתי לחבר שלי ולאבא שלי סיפרתי להם מה קרה והם עשו שיחת ועידה עם המשטרה, שמיד הגיעה למקום. סיפרתי לשוטרים מה קרה ונתתי להם את התיאור של התוקף. זכרתי ועד היום אני זוכרת הכל, את הפרצוף שלו, הבגדים שלבש, הנעליים שנעל ואת מבט השנאה שהיה לו בזמן התקיפה. תוך זמן קצר הם אמרו שהוא נעצר על סמך התיאור שלי".

 

ש' מספרת שמאז האירוע חייה השתנו מקצה לקצה. "הייתי בחורה אמיצה, הייתי הולכת בשעה 3:00 בלילה ברחוב ללא פחד. היום אני לא מסוגלת לצאת מהבית ללא ליווי. בלילה אני בכלל לא יוצאת. בלילה אני ישנה רק עם אור דלוק. בעקבות האירוע אני עוברת טיפולים פסיכולוגים. אני לא מסוגלת להגיע לאזור של מחלף רעננה צפון, יש לי חרדות גדולות מהמקום. החיים שלי השתנו לרעה. הוא הכניס בי פחדים שלא היו עד לאותו הלילה".

 

"אני חוששת שהוא עוד ישתחרר"

תקיפתה של ש' אירעה בערב סוכות, השביעי בסדרה של תקיפת נשים,

ביצוע מעשים מגונים בהן ושדידתן. האירוע של ש' היה גם האירוע האחרון כי על סמך תיאורה והדיווח המיידי נעצר מוחמד סוילם, בן 27 מקלקיליה, בחשד לביצוע התקיפות. בחקירתו הוא הכחיש את תקיפות הנשים וטען כי בא לעבוד בישראל. בימים הקרובים יוגשו נגדו כתב אישום ובקשה למעצרו עד תום ההליכים.

 

ש' אומרת כי בדיעבד, היא הבינה שסוילם צפה עליה ועל הנשים האחרות באמצעות משקפת מרחוק ואז ארב להם. היא מקווה שהוא יורשע, ייכלא ולא ייצא יותר מהכלא. "אני עד היום אני רועדת בכל הגוף וחיה בפחדים וחרדות מכל דבר. אני יודעת שאי אפשר לגזור עליו עונש מוות, אבל אני כל הזמן חוששת שהוא עלול עוד להשתחרר באחד הימים ולתקוף שוב באותו מבט של עיניים מלאות שנאה".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מעבר לא בטוח. הגשר במחלף רעננה
צילום: עידו ארז
מומלצים