שתף קטע נבחר

אהרונוביץ': בלוד רוצחים בגלל "כבוד המשפחה"

השר לביטחון הפנים ביקר עם ראש הממשלה ושר הפנים בעיר מוכת הפשע. בישיבה בבניין העירייה הבטיח נתניהו כי לוד "לא תהפוך להיות מערב פרוע"

אחרי ההבטחות - מגיעים ההסברים: ראש הממשלה, בנימין נתניהו, סייר הבוקר (יום ה') בלוד בעקבות שורת מקרי הרצח האחרונים שם, ועמו שר הפנים, אלי ישי, והשר לביטחון הפנים, יצחק אהרונוביץ'. האחרון רמז כי תושבי העיר הערבים הם האחראים להחרפת הפשיעה בעיר וציין כי "רוב מקרי הרצח האחרונים היו על רקע 'כבוד המשפחה'".

 

נתניהו, שקרא לבצע בלוד "טיפול מיוחד" כדי למגר את הפשיעה שם, השתתף יחד עם השרים בישיבה בנושא בבניין העירייה. הוא בישר כי בימים הקרובים תתכנס הממשלה לישיבה מיוחדת בנושא. "אנו מחויבים לעיר לוד ולתושבים בה. לוד ממוקמת כמה דקות מתל-אביב ובקרבת נמל התעופה בן-גוריון, ואנחנו לא יכולים לעמוד בצד לנוכח האירועים האחרונים", אמר נתניהו.

 

ראש-הממשלה הודיע שיכנס דיון מיוחד "על-מנת לקבל החלטות במגוון תחומים וכדי להפוך את לוד לעיר שמושכת צעירים ותיירות". עם זאת, הוא הדגיש כי "לפני הכל, התנאי הוא שיהיה שם ביטחון אישי. זו התחייבות של כל ממשלה לאזרחיה. אני לא מוכן שלוד תהיה מערב פרוע. בלב הארץ, בדיוק כמו בצפון ובדרום, לא ניתן לפשע, לאלימות ולפורעי החוק להשתולל".

 

על תלונות תושבים, שסיפרו על החשש ברחובות העיר מאימת הפשע, אמר: "יש סטנדרט אחד לכל האזרחים - שבו הם יכולים לשלוח את ילדיהם לבית-הספר וללכת ברחובות מבלי שאיש ייתנכל להם ויפגע בהם. המטרה שלנו היא להחזיר את הביטחון ללוד, אנו פועלים למען זה היום - ונמשיך גם בשנים הבאות".


 

נתניהו ואהרונוביץ' בלוד, הבוקר (צילום: אורי לנץ)

 

תוכניות הפיתוח שאותן הזכיר, יחד עם המהלכים למיגור הפשיעה בעיר, הן לדברי נתניהו "שילוב מנצח לתושבי לוד ולמדינת ישראל". הוא אף ציין כי לוד תהיה העיר הראשונה שבה יופעל מערך השיטור העירוני.

 

שר הפנים, אלי ישי, אמר כי בכוונת הממשלה למנוע את ההגירה השלילית מלוד. "צריך להביא

לפה עוד 50 אלף תושבים כדי להציל ולחזק את העיר. יש תוכניות בנושא שכבר אושרו", ציין.

 

השר לביטחון הפנים גיבה את עבודת המשטרה שם ואמר כי היא "עושה פה עבודה מצוינת ותמשיך לעשות. הכוחות שהוכנסו לעיר יישארו כאן ויתנו תחושה טובה יותר". הוא אמר כי בין המהלכים למיגור הפשע בלוד יהיו "השקעת תקציבים נוספים לביטחון העיר והצבת מצלמות אבטחה ושיטור עירוני שם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"לא ניתן לפשע להשתולל". ראש הממשלה בלוד
צילום: אורי לנץ
נתניהו ושר הפנים ישי
צילום: אורי לנץ
מומלצים