שתף קטע נבחר

מכתב למתנחלים: אל תתגייסו בגלל מינוי נווה

הרב יוסי דיין הפיץ מכתב ביהודה ושומרון הקורא שלא להתגייס לצה"ל, בעקבות מינוי יאיר נווה לסגן הרמטכ"ל. "נווה הוא הקצין שפיקד על פוגרום עמונה האלים והאכזרי והרס צפון השומרון"

בימין הקיצוני לא רוצים שיאיר נווה  יהיה החייל מספר 2: בעקבות ההחלטה למנות את האלוף, שפרש מצה"ל לפני כשלוש שנים, לסגנו של האלוף יואב גלנט - הופץ לאחרונה מכתב ביהודה ושומרון ובו קריאה שלא להתגייס בצה"ל.  

 

במכתב, שכותרתו "בצבא כזה לא ראוי לשרת", עליו חתם הרב יוסי דיין, אביו של

 חננאל - החייל שסירב ללחוץ את ידו של הרמטכ"ל לשעבר דן חלוץ לפני כמה שנים - נכתב: "נווה הוא הקצין שפיקד על פוגרום עמונה, האלים והאכזרי. נווה הוא האחראי המרכזי על הרס צפון השומרון מחומש ושא-נור ועד גנים וכדים. נווה הוא קצין שהפקיר את חיילי הגירוש בידי הפסיכולוגים של 'ההכנה המטאלית' כדי להופכם לרובוטים... אם לא נקרא לבנינו לא לשרת בצבא שנווה הוא סגן הרמטכ"ל שלו - לא נסלח לעצמנו... בצבא כזה לא ראוי לשרת!".

 

מאחורי המכתב, שהופץ באלפי עותקים, עומדים דיין המתגורר בפסגות ורות ‫‫איזיקוביץ (70) מהוד השרון - מומחית ללשון ואשתו של פרופסור דן איזיקוביץ מומחה לבוטניקה.

 

"גילגלנו את המכתב הזה לראשונה לפני שלושה ימים באינטרנט ולאחר שקיבלנו הרבה מאוד תגובות החלטנו גם להדפיסו ולחלקו בישיבות ההסדר השונות, על מנת להגביר את השפעתו", אמר דיין ל-ynet. "בישיבות ההסדר לומדים ומתחנכים אלפי צעירים שעתידים להיות חוד החנית של צה"ל וזה בדיוק המקום בו מכתב כזה צריך להישמע ולהיקרא".

 

הם כתבו עוד על נווה: "האדם הזה הוא פושע בלתי רגיל ולא יכול להיות סגן הרמטכ"ל. אסור לו להיות סגן הרמטכ"ל. הוא אמנם אומר שהוא מתנגד למה שהוא עצמו עשה, אך הוא קיים את הפקודות בצורה מדויקת, נלהבת ומאוד אכזרית. זהו כתם גדול

 מאוד על עברו, שגרם לו בסופו של דבר לצאת מהצבא, ועכשיו מחזירים אותו. אם אין לצבא שום אדם אחר שמתאים יותר להיות בתפקיד של סגן הרמטכ"ל - לנו המתיישבים אין מה לעשות בגוף כזה".

 

דיין, שהשתתף בטקס הפולסא דנורא שנערך נגד ראשי הממשלה לשעבר יצחק רבין ואריאל שרון וטקסים נוספים, לא חושש שבשל אי הגיוס - צה"ל לא יוכל להגן על ההתנחלויות. "מדובר בצבא שלא נלחם בצבא אחר כבר מאז 1973. אני באתי מחברון ואני אומר שאם צה"ל לא היה בחברון, היא כבר הייתה שלנו. צה"ל הוא לא גוף שעוזר לנו, אלא מפריע ומסייע לפלסטינים".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
האלוף נווה. בקרוב סגן הרמטכ"ל
צילום: דודי ועקנין
מומלצים