שתף קטע נבחר

נחתמה עסקת ה-F-35 עם ארה"ב: "עידן חדש"

מנכ"ל משרד הביטחון, האלוף (מיל') אודי שני, חתם בניו יורק על העסקה לרכישת טייסת F-35 בעלות של 2.75 מיליארד דולר: "מדובר ביום משמעותי לשמירה על העליונות הצבאית באזור"

עסקת מטוסי החמקן נחתמה באופן רשמי: בטקס שהתקיים הערב (יום ה') בניו-יורק חתם מנכ"ל משרד הביטחון, האלוף (מיל') אודי שני, על ההסכם בין ישראל לארצות הברית לרכישת טייסת מבצעית ראשונה של מטוסי חמקן מסוג F-35 בהיקף של 2.75 מיליארד דולר.

 

מנכ"ל משרד הביטחון אמר ל-ynet לאחר הטקס כי "מדובר ביום משמעותי לשמירה על העליונות הצבאית באזור, דבר שיסייע לנו להתמודד מול האתגרים הקרובים והרחוקים. אני גם שמח שהצלחנו להביא סכומי כסף משמעותיים מאוד לתעשיות הישראליות שייסיעו בהמשך הצמיחה הכלכלית בישראל".


האלוף (מיל') שני ותת-אדמירל וונלט (צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון)

 

את הצד האמריקני ייצגו במעמד החתימה תת-שר האווירייה לנושאים בינלאומיים, היידי גרנט, וראש מנהלת F-35 בפנטגון, תת-אדמירל דיוויד וונלט. החתימה על ההסכם התאפשרה לאחר שהממשלה, הכנסת ומערכת הביטחון אישרו את העסקה.

 

"זהו אירוע היסטורי ועידן חדש לעוצמתה הביטחונית והאסטרטגית של מדינת ישראל ושמירה

על יתרון האיכות הצבאי של ישראל אל מול האתגרים במעגלים הקרובים והרחוקים למשך שנים רבות", אמר מנכ"ל משרד הביטחון, שהדגיש את "החשיבות העצומה לכלכלה הלאומית, באמצעות התחייבות היצרניות לרכש בהיקף של מיליארדי דולרים מהתעשיות הישראליות". הוא ציין כי בכוונת ישראל לרכוש טייסות נוספות והדגיש כי העסקה מהווה ביטוי נוסף לברית האסטרטגית ומערכת היחסים הידידותית עם ארצות הברית.

 

ההסכם נחתם לאחר מגעים שהתקיימו בין מערכת הביטחון הישראלית למחלקת ההגנה בארצות הברית במשך מספר שנים, ולאחר שהושגו הסכמות לגבי מחיר המטוס, שילוב התעשייה הישראלית בייצור כלל מטוסי ה-F-35 ושילוב יכולות ישראליות במטוסים שתרכוש ישראל.  

 

במסגרת העסקה תקבל ישראל החל משנת 2015 ועד 2017 טייסת מטוסי F-35 בעלות של 96 מיליון דולר למטוס, יחד עם סימולטורים, חלקי חילוף ותחזוקה בהיקף עסקה כולל של 2.75 מיליארד דולר.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
96 מיליון דולר למטוס. F-35
צילום: AFP
מומלצים