שתף קטע נבחר

פצוע מכדור גומי בחזה בהפגנה ליד רמאללה

בנבי סלאח דיווחו מפגינים על כמה נפגעים בעימות עם חיילי צה"ל, וגם על ירי חי. הצבא והמשטרה: נורו רק כדורי גומי. במספר מוקדים יידו פעילי שמאל אבנים על חיילים

פלסטינים דיווחו אחר הצהריים (יום ו') כי במהלך עימות בין כוחות הביטחון לבין מפגינים בכפר נבי סלאח שבאזור רמאללה, נפגע אחד הפעילים בחזהו מכדורי גומי שירו לעברו הלוחמים. מצבו אינו ברור, והוא דימם מפיו. בצה"ל הכחישו את טענות הפלסטינים לפיהן נפתחה אש חיה לעבר משתתפי המחאה, וגם במשטרה אישרו כי מדובר היה רק בכדורי גומי.

 

נוסף על כך, טענו המפגינים כי שלושה נוספים מאנשיהם נפגעו במהלך פיזור האירוע ופונו מהמקום לבית חולים. בצה"ל דיווחו כי בסך הכל, השתתפו בהפגנות בכפרים בגדה כ-100 פעילים. חלקם יידו אבנים לעבר הכוחות באזור ג'ורת א-שמה שליד רמאללה. בהפגנה בנבי סלאח השתתפו כ-70 בני אדם.


חיילים מפזרים את ההפגנות בגדה, היום (צילום: AFP)

 

גם בנעלין, כמדי שבוע, הפגינו 60 פלסטינים ופעילי שמאל ישראלים ומרחבי העולם נגד גדר ההפרדה.

שם ובמחאה דומה בכפר הסמוך בלעין יידו גם כן הפעילים אבנים לעבר החיילים, שהשיבו באמצעים לפיזור הפגנות.

 

היממה האחרונה לא הייתה שקטה בגדה. בפעילות חריגה של צה"ל והשב"כ לאורך הלילה והבוקר נהרגו שני מחבלים פלסטינים, אנשי הזרוע הצבאית של חמאס, שהיו מעורבים ברצח ארבעת הישראלים תושבי בית חגי בפיגוע הירי ב-31 באוגוסט.

 

אחד ההרוגים, שנחשב לבכיר בארגון, הוא נשאאת אל כרמי. בחמאס טענו כי כוחות הביטחון הודיעו לו על ההחלטה לגרש אותו מהגדה המערבית, ואיימו כי אם לא יעזוב - ייעצר. הוא בחר להסתתר בחברון.

 

Read this article in English

 

 

עלי ואקד, חנן גרינברג ויאיר אלטמן
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נער משליך אבנים לעבר חיילים, היום בגדה
צילום: AFP
מומלצים