שתף קטע נבחר

איך תשיג אלף חברים בפייסבוק

במדריך הזה לא תלמד להיות אזרח פייסבוק טוב יותר ולא תדע איך מפיקים תועלת מהרשתות החברתיות. אבל בסוף שלו, אם תקשיבו טוב, גם לכם יקראו מאחורי הגב "זונת פייסבוק". תחמן טכנולוגי

פייסבוק הוא המרכז החברתי החדש. אם אתה לא שם, אתה לא קיים, ולהיפך – אם אתה מאוד שם, אתה לא רק קיים, אלא גם מאוד חשוב. יש הרבה סיבות לרצות למלא את מכסת החברים שלך בפייסבוק – קהל פרסום, משהו לרזומה או אפילו כדי לוודא שיהיה מה לקרוא כשמשעמם מול המחשב. אבל אנחנו לא כאן בשביל הלמה – על זה נדבר בפעם אחרת. אנחנו כאן בשביל האיך.

 

1: התחבר עם הספאמרים שלך

השלב הראשון בלהפוך למגה-פופולריים בפייסבוק הוא כפתור Friend Finder, שמתחבא בסרגל הימני. לחיצה עליו ועל ידידו Invite your friends to Facebook תאפשר לכם להזמין לחברות את כל מי שאי-פעם החלפתם איתו מייל. מחכים שם כמה עשרות אנשים שלא יהיה אכפת להם להוסיף אתכם לרשימת החברים שלהם – אבל עשרות זה לא מספיק כדי להגיע לאלף. ההתחלה קלה, אבל צריך להמשיך.

 

2: האנשים שהיו במסיבה של ההיא שהייתה איתך במשך חודש בטירונות הם ממש כמו החברים שלך

השלב הבא הוא החברים של החברים – הרי חבר של חבר זה ממש כמו חבר, נכון? תעברו על כל אלבום של כל מסיבה שתוייגתם בה. מאתרים שם מישהו שדיברתם איתו? תזמינו אותו כחבר. מצולמים עם עוד מישהו באותה התמונה? תזמינו אותו כחבר. לא מכירים את מארח המסיבה או חתן השמחה? תזמינו אותו כחבר. תגדילו את המעגל החברתי שלכם כשתבלעו את המעגלים החברתיים של החברים שלכם.

 

3: היפכו לסלבריקה

עיקר המאמץ יהיה בנראות. צריך להגיב לסטטוסים שאנשים אחרים הגיבו אליהם – כך הם יראו אתכם. צריך גם להגיב בדרך מעניינת ומשעשעת, שיזכרו אתכם ויגיבו טוב כשהצעת החברות שלכם תגיע. ככל שתגיבו לאנשים יותר פופולריים, תהיו יותר פופולריים.

 

אחר כך עושים את אותו הדבר בקבוצות – מתחברים לקבוצות, מגיבים בשיחות, ומשתדלים כמה שיותר לבלוט. לפרוש רשת חברתית פירושו להתפרש לכל כיוון אפשרי. בקבוצות האלה צריך לשוחח, להעלות תמונות, להגיב על תמונות – הכל כדי שאנשים יזכרו את השם שלכם.

 

עד כאן אתם בעיקר הגבתם למה שכבר קיים בפייסבוק, וכנראה שהגעתם לכמה מאות חברים. זה סבבה, אבל לא מספיק – הגיע הזמן ליצור משהו חדש. אבל לא באמת:

 

4: היפכו למגה-סלבריקה

תהיו מעודכנים. תאתרו קבוצות או דפים שאתם חושבים שיהפכו לפופולריים, ותצרו עותקים שלהם שתפיצו לחברים שעדיין לא מכירים. הם יפיצו הלאה את דף ה"אני אוהב אותך כידידה, אבל תראי לי את הציצים שלך" ולכם, כיוצרים, תהיה גישה לכל מאות החברים החדשים. העיקר הוא להוביל – שמעתם בחדשות על משט נוסף לעזה? תפתחו קבוצה אחת נגדו, וקבוצה אחרת בעדו, כדי לכסות את החברים מכל הכיוונים הפוליטיים.

 

לסיכום

אם רק תשקיעו, תוכלו להגיע לאלפי חברים די מהר. יש עוד כל מיני דרכים להוסיף חברים – אם יש לכם בלוג, לשים בו כפתור "צרף אותי כחבר בפייסבוק", או ללחוץ על הכפתורים האלה בבלוגים אחרים, או לפרסם את החשבון שלכם בטוקבקים פופוליסטיים לאתרי החדשות. העיקר שתתפרשו. לנסות לא מזיק - הרי בפייסבוק לא מאבדים חברים, רק מוסיפים עוד.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים