שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  מכות חינוכיות: קטטה בכנס כוח לעובדים באו"פ
  פעיל ההסתדרות פונה למיון עם פגיעה בלסת לאחר עימות בכנס כוח לעובדים באוני' הפתוחה. הפצוע: "פעיל כח לעובדים אמר לי: 'אני יכול לפוצץ לך את הפנים' ודפק לי אגרוף". למנחה שנטען שתקף יש גרסה אחרת: "הוא ביצע נפילה הוליוודית להפליא"

  תוצאות ההצבעה על ההסכם הקיבוצי באוניברסיטה הפתוחה, עליו חתמו בראשי תיבות הנהלת האוניברסיטה וארגון כוח לעובדים, עדיין אינן ברורות - אבל נפגעים כבר יש. פעיל הסתדרות העובדים, שאול אידה (29), אשר נכח באסיפה ובכנס שקדם לה בניסיון לשכנע את הנוכחים להימנע מחתימה על ההסכם, שלטענת ההסתדרות פוגע בעובדים, פונה אמש (א') לחדר המיון בבית החולים איכילוב בתל אביב עם פגיעה קשה בלסת ו"בילה" את היום בבדיקות וצילומים.

   

   

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  פינוי פעיל ההסתדרות על ידי אמבולנס.

   

  "לא הסתרנו את היותנו מההסתדרות, המטרה הייתה לחלק חומרי הסברה שכתבו מנחי האוניברסיטה הפתוחה בעצמם שמפצירים שלא לתמוך בהסכם שהושג כיוון שהוא פוגע בשכרם. לא מדובר בסניף של כוח לעובדים אלא במוסד אקדמי חופשי וכנס פתוח לכל, לפחות לכאורה. שרון לוזון, פעיל כוח לעובדים (ומנחה באוניברסיטה הפתוחה - ג"ק), בחור גדול, היה מאוד עצבני הוא ירק לי על הדפים, ונכנס חזרה.

   

  "כשיצאה יו"ר ועד כח לעובדים, שרון קטרון, שאלתי אותה אם יריקות זה סוג השיח שהם מקדמים בארגון. היא אפילו לא הספיקה לענות ושרון לוזון שבדיוק יצא מהאולם, אמר לי 'לא רק שאני יורק עליכם, אני יכול גם לפוצץ לך את הפנים', לא הספקתי בכלל להגיב והוא דפק לי אגרוף לפנים, לפני קטרון, ונפלתי על הרצפה באותו הרגע. עפו לי שיניים לתוך הלסת, הגעתי למיון באיכילוב ושם ניסו לשחזר לי אותן. אני בקושי מדבר וצריך לאכול אוכל רך בשבועיים הקרובים לפני סדרת ניתוחים לשחזור הלסת", מסר אידה ל-ynet.

   

  לוזון: "חשתי בעויינות"

  לוזון (40), פעיל כוח לעובדים, עיר לכולנו, ומפלגת חד"ש, מצייר תמונה שונה: "אתמול הייתה לנו אסיפה כללית, הודענו שהאסיפה היא לאנשי סגל ההוראה בלבד ובכל זאת הגיעו כמה עובדי הסתדרות. בסיטואציה שראיתי זיהיתי מידה של עוינות או רצון לאיים מצד עובד ההסתדרות שעמד מול יו"ר הועד שלנו.

   

  "הייתי מאוד נסער, כי ראיתי את שרון מאויימת. סוככתי עליה בגופי, נכנסתי בינהם ושאלתי אותו איזו חוצפה יש לו לבוא לאסיפה של ארגון עובדים אחר הוא דחף קודם, ואז אני הדפתי אותו ממני והוא ביצע נפילה הוליוודית להפליא, והחזיק את הפנים כאילו קרה לו משהו נורא והיום". לשאלת ynet ענה לוזון: "לא ירקתי לו על שום פלאיירים, ולא אמרתי שאפוצץ לו את הפנים".

   

  גורם בכוח לעובדים מסר ל-ynet שמדובר היה בכמה עובדי הסתדרות שהקיפו את יו"ר הוועד ותקפו אותה מילולית וקראו לה בשמות גנאי. על אף דברים אלו לוזון לא זוכר זאת: "זה היה מטר מהאולם שהיה רועש ומלא אז לא שמעתי, בדיוק כשכל האנשים החלו לצאת".  גם יו"ר הוועד בעצמה, קטרון לא אישרה את הדברים: "יצאתי החוצה מהעולם ועמד שם אדם שלא הכרתי עם טפסים, הוא אמר לי: 'מה אתם עושים אתם? אתם מתנהגים בצורה איומה'. שאלתי אותו: 'מי אתה?' והוא ענה: 'מההסתדרות'. שאלתי: 'מה אתה עושה כאן, אתה לא מוזמן לכאן, זה לעובדים'. נציג שלנו חש שיש כאן איום עלי ואני אפילו לא יודעת מה היה כאן בדיוק, אני לא זוכרת מי דחף את מי קודם".

   

  היו שם חילופי מהלומות?

   

  "אני לא יודעת מה קרה בדיוק, אני לא זוכרת אבל הוא (עובד ההסתדרות - ג"ק) לא נפל מהמכה של לוזון, הוא נשכב וראיתי אותו אחרי כמה דקות עומד ומדבר", אמרה קטרון. 

   

  גירסאות סותרות בארגון

  בכוח לעובדים טענו שהתגודדו סביבך כמה פעילים שקראו לך בשמות גנאי. 

   

  "אומנם לא זכורים לי הדברים האלו אבל הסיטואציה לא הייתה נעימה".

   

  חשת באיום?

   

  "כן. ראיתי רק אותו יושב על השולחן, זה הייתי רק אני והוא, האנשים הגיעו רק אחרי שהכל קרה. זו חוצפה שנציגי ההסתדרות בכלל היו שם. הם הטרידו אנשים בשאלות, וזה היה מאוד תמוה וזה שהוא פנה אלי בדברים. זה לא בסדר, זו לא התנהלות תקינה, בטח לא בזמן אסיפה. הם גם לא הוזמנו".

   

  ונראה לך בסדר שמישהו יהיה בבית חולים כי הוא חילק פלאיירים ושאל שאלות?

   

  "התוצאה זה דבר שקורה; אנחנו לא שולטים בתוצאה. זה היה מיותר. לבן אדם לא זלג דם והוא עמד ודיבר. אנחנו לא מצדיקים אלימות, אבל יש כאן דורסנות של ההסתדרות - הם נמצאו במקום לא להם, וזה לכשעצמו זה פרובוקציה. מנפחים את התוצאה".

   

  מאור: בעד כוח לעובדים - אבל ההסכם לא טוב

  דברי ח"כ לשעבר ענת מאור, החברה בכח לעובדים ובהסתדרות ונכחה במקום, תומכים בטענות ההסתדרות בדבר מצבו של הפצוע: "שכב אדם שנראה היה שקיבל מכה רצינית ופינו אותו, הוא שכב עד שהגיע האמבולנס, היה חושך אבל נראה היה שיש לו משהו לא בסדר בלסת ובשיניים".

   

  מאור, המנחה ומרכזת את הקורס ביטחון סוציאלי באוניברסיטה הפתוחה, תומכת בכוח לעובדים במאבק על ייצוג העובדים: "במקרה הזה כוח לעובדים הייתה שם כשהעובדים נזקקו לכך ולהם זכות ראשונים; עצם התחרותיות בין שני הארגונים צריכה להיות מפרה ולא על גב העובדים". עם זאת, מאור ביקורתית לגבי ההסכם ודבריה דומים לטענות ההסתדרות בדבר פגיעה בשכר הנוכחי של חלק מהעובדים, במסגרת ההסכם אליו הגיע ארגון כוח לעובדים.

   

  "ההסכם הקיבוצי הוא הישג חסר תקדים וכך גם קידום החוליות הכי פחות מתוגמלות באוניברסיטה הפתוחה - ברמה לא סבירה, ועניין הקביעות והיציבות. עם זאת, ההסכם הנוכחי הוא בעייתי מכיוון שחלק די ניכר מהעובדים ייפגע בהשוואה לדמי עבודתו הקודמים, ברגע שיפוג ההסכם עוד 3 שנים.

   

  "ההנהלה צריכה להיות הבוגר האחראי ולהכניס שיפורים הכרחיים בטרם החתימה על ההסכם, כדי שלא ייפגעו עובדים כתוצאה ממנו - מדיניות הבת-יענה רק תביא לסבב נוסך של התכתשויות ושביתות וזה לא טוב למי מהצדדים",

   מסרה מאור ל-ynet. נציין שחברי כוח לעובדים צריכים לדחות או לאשר את ההסכם באמצעות הצבעה באינטרנט ב-3 הימים הקרובים. זאת, לאחר שההנהלה הכירה בארגון כמייצג העובדים, וההסתדרות מאיימת בהשבתת האוניברסיטה ובפנייה לבית הדין הארצי לעבודה בטענה שרשימת המתפקדים של כוח לעובדים היא שקרית.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  אסיפת כוח לעובדים (צילום ארכיון)
  צילום: מיכל הוכרבג
  מומלצים