שתף קטע נבחר

הביזה מהמרמרה: צוער בקורס קצינים - למאסר

5 חודשי מאסר בפועל נגזרו על מפקד כיתה, שגנב מחשב נייד חדיש, שתי עדשות מצלמה ומצפן מהספינה הטורקית. הוא הביע חרטה ונקנס ב-700 שקלים: "זאת השטות של חיי. מצטער שהצגתי את עצמי בעיניים לא יפות מול דעת הקהל העולמית"

סוף גנב למאסר. צוער בקורס קצינים, שהודה כי גנב ציוד אלקטרוני מהספינה הטורקית "מרמרה" שהשתתפה במשט לעזה, נידון היום (ב') לחמישה חודשי מאסר בפועל. מדובר בהרשעה ראשונה של חייל, בפרשה שנחשפה ב-ynet. בשל העובדה כי החייל הודה במעשים המיוחסים לו, הגיעו הצדדים להסדר טיעון - שכלל גם את מרכיב העונש. הוא נקנס גם ב-700 שקלים.

 

בהכרעת הדין, כתבו השופטים כי מדובר במעידה קשה ומכוערת של מפקד וכי למעשה שלו יש השלכות רחבות מאוד, מעבר לתדמיתו של צה"ל ומעבר לתדמיתה של מדינת ישראל.

 

"העונש הכי חמור בשבילי הוא שהורידו אותי מקצונה. אני יודע שלא אוכל לחזור לשם. אני מצטער שאכזבתי את המפקדים שלי, שציפו ממני להגיע למקומות גבוהים. גם אני ציפיתי מעצמי", אמר החייל,

רב"ט ג' לשופטי בית הדין הצבאי של זרוע היבשה בראשות סגן-אלוף נועה זומר. "אני מביע חרטה מלאה על מה שעשיתי. זאת השטות של החיים שלי. אני מצטער שהצגתי את עצמי בעיניים לא יפות מול דעת הקהל העולמית, אני מקווה שאצליח להסיר את הכתם בשירות הצבאי. אני אעשה כל מה שאני יכול כדי לסיים את השירות שלי כמו שצריך".

 

רב"ט ג, שימש באותה עת כמפקד כיתה באחד מבסיסי צה"ל ולאחר מכן יצא לקורס קצינים, שם גם נעצר בחשד כי גנב ציוד מהמרמרה. על-פי כתב האישום, הוא הביא למקום תיק בו הניח בקבוקי שתייה קלה וכשהגיע לספינה שעגנה בנמל אשדוד, שלף את הבקבוקים ובמקומם שם בתוך התיק מחשב נייד חדיש. כמו כן, נטל עמו שתי עדשות מצלמה חדשות וכן מצפן.

הצוער בבית הדין הצבאי. "מצטער שאכזבתי" (צילום: צפריר אביוב)

 

עם מעצרו, הודה בעבירות שיוחסו לו ולאחר דין ודברים בין סנגורו, עו"ד סגן שי פרץ, לתביעה הצבאית הוחלט על הסדר טיעון, לפיו בנוסף לחמישה חודשי מאסר בפועל, גם יורד לדרגת טוראי ויושת עליו קנס כספי. התובע בדיון, עו"ד סרן איתי עשהאל, אמר כי החייל גנב תוך תכנון מחושב, בזמן שהיה אמור להשגיח על חייליו שלא יקחו כל ציוד מהספינה.

 

עוד אמר התובע, כי במעשה הזה פגע החייל במשמעת הצבאית,

בתדמית הצבאית ובתדמית המדינה כולה. עו"ד פרץ ציין כי מדובר במעידה קשה של מפקד בצה"ל, אך מדובר במעידה חד פעמית. לדבריו, מדובר בחייל מצוין והמעשה נעשה ברוח שטות. ג' הגיע לדיון מלווה בחבר. הוא ישב במהלך הדיון מתוח ועצוב. בתום הפסקה קצרה, הודיעו השופטים כי הם מכבדים את הסדר הטיעון. 

 

במסגרת הפרשה, עומדים כעת לדין שלושה חיילים נוספים מאותה יחידה של ג', בהם קצין בדרגת סג"מ, שהיה מפקד מחלקה בעת האירוע. משפטם של החיילים מתנהל בימים אלה.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הצוער שהודה בגניבה. פגע בתדמית המדינה
צילום: צפריר אביוב
מומלצים