שתף קטע נבחר

ברק לברוורמן השחיין: "פקדת למפלגה קרפיונים?"

כשהמתח מורגש היטב באוויר, בחר יו"ר העבודה לשגר עקיצות לעבר שני השרים שקראו תגר על מנהיגותו - והזכיר את צליחת הכנרת. גם בישיבת סיעת הליכוד בלטה אווירה צינית, כשבדיון על התייקרות המים אמרו: "אם אין מים, שישתו אלכוהול"

בשיא המתח במפלגת העבודה וכשהקרב על הנהגתה כבר החל, בחר היום (ב') היו"ר ושר הביטחון, אהוד ברק, לשגר עקיצות לעבר המבקשים לרשת אותו בתפקיד. באשר לשר אבישי ברוורמן, שבסוף השבוע האחרון השתתף בצליחת הכנרת, אמר ברק בישיבת סיעת העבודה: "שמעתי ש-22 קרפיונים שחו אחריו והוא פקד אותם למפלגה".

 

ברוורמן דווקא לא יצא מכליו, והשיב לו: "אתה לא רוצה שאני אפתח את הפה". ברק לא נותר חייב והפעם שם על הכוונת גם את המתמודד השני על ראשות המפלגה, השר יצחק הרצוג. "כמו הקרפיונים?", אמר לברוורמן והוסיף: "שמעתי שבוז'י גם נלחץ מזה". הרצוג הודיע רק ביום חמישי האחרון על כוונתו להתמודד על ראשות העבודה. הוא השיב לשניים: "אל תדאגו, היום אני לא מתכוון להפתיע אתכם".


קנה את קולם של הקרפיונים? ברוורמן בכנרת (צילום: גיל נחושתן)

 

גם בישיבת סיעת הליכוד בלטה אווירה צינית. שר האוצר, יובל שטייניץ, מחה על טענת עמיתתו למפלגה, ח"כ מירי רגב, שהאשימה כי האלכוהול רק הולך ומוזל, בעוד מחירי המים מאמירים. "אם תמשיכי כך, תכף תגידי שישתו אלכוהול ולא מים. זה לא המצב, מחירי המים נמוכים יותר משל האלכוהול".

 

דבריה של רגב באו על רקע ההתייקרות הנוספת בתעריף המים, שאמורה להיכנס לתוקף ב-1 בינואר הקרוב. ראש-הממשלה בנימין נתניהו, שנכח גם הוא בישיבה, שאל גם הוא - בהמשך לרגב:

"האם באמת המים יקרים מהאלכוהול?". שטייניץ שוב לא נותר חייב, ואמר לרגב - כפראפרזה על הציטוט המיוחס למלכת צרפת, מרי אנטואנט: "תיכף תגידי שאם אין מים - שישתו אלכוהול". 

 

למקורביו הבהיר שר האוצר באשר לתשובתו לטענותיה של רגב כי "הדברים נאמרו בבדיחות הדעת כדי לבטל את טענתה כאילו שהאלכוהול זול יותר מהמים".

 

בנימה מחויכת הרבה פחות, אמרה רגב בנושא כי "העלאת מחירי המים והדיור יגרמו נזק רב מאוד לליכוד. מחירי המים עלו ב-45 אחוזים. לא יכול להיות שתעריפי המים עולים, כשמחירי האלכוהול יורדים. אמרתי לראש-הממשלה שאם זה יימשך כך, הליכוד יצטרך לשתות הרבה מים להרבה זמן באופוזיציה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
ברק. הרבה דגים בים
צילום: גיל יוחנן
ח"כ רגב. אם אין מים - שישתו אלכוהול?
צילום: גיל יוחנן
מומלצים