שתף קטע נבחר

פרשת שחיתות חדשה: מנכ"ל משרד הפנים נעצר

במסגרת חקירה של היחידה הכלכלית של המשטרה בקשר לפרויקט נדל"ן ביישוב יד בנימין, עוכבו לחקירה 15 חשודים במעורבות בקבלת דבר במרמה - בהם מנכ"ל משרד הפנים, גבי מימון, מקורבו של אלי ישי

עוד שחיתות סביב פרויקט בנייה? מנכ"ל משרד הפנים, גבי מימון עוכב היום (ב') לחקירה יחד עם 14 מעורבים נוספים, בעיצומה של חקירה המתנהלת ביחידה הכלכלית בחשד לקבלת דבר במרמה, הקשורה בפרויקט נדל"ן ביישוב יד בנימין שבחבל לכיש. בשעות הערב הוארך מעצרם של שניים מבין החשודים ביממה.

 

למען אותו פרויקט, תוכנן להפשיר קרקעות מדינה. במהלך החודשים האחרונים לידי רכזי המודיעין של היחידה הכלכלית מידע על חשד לאי סדרים במכרזים.

 

מימון, שעבר להתגורר ביד בנימין לפני כשלוש שנים, נתון למעצר במשרדי היחידה בלוד. שני מעורבים אחרים בפרשה יובאו בהמשך הערב להארכת מעצרם בבית משפט השלום בתל-אביב.

 

במערכת הפוליטית אמרו על מימון ש"לא מכירים את אלי ישי בלעדיו. הוא איש סודו, מקורבו, צמוד אליו". מימון ליווה את יו"ר ש"ס במשרד הפנים בין 2001 ל-2003 ואחר כך, כשש"ס היתה באופוזיציה, הוא רץ בראש רשימת ש"ס בבאר שבע - מקום מגוריו הקודם.

 

כשש"ס חזרה לממשלה, ישי מינה אותו למנכ"ל משרד התמ"ת. למרות הקרבה למנהיג המפלגה, מימון לא נחשב לדמות פוליטית מובילה בש"ס. השר עצמו סירב להגיב הערב על המעצר.

גורם נוסף בש"ס ביקש להמעיט מהיחסים בין השניים וטען כי מימון הוא מינוי מקצועי גרידא, וכי "האיש נבחר לנהל את שני משרדי הממשלה בגלל כישוריו ומסירותו לעבודה".

 

בשנה האחרונה התרבו חשדות על שחיתות בהקשר למיזמי בנייה. הפרשה המפורסמת מכולם הייתה "הולילנד" בירושלים, סביב הפרויקט המגלומני שהחל להיבנות עוד בשנות ה-90. במסגרת הפרשה, המליצה המשטרה להעמיד לדין שורת בכירים - בהם ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט.

 

בהכנת הידיעה השתתפו אטילה שומפלבי וקובי נחשוני
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ששון תירם
גבי מימון
צילום: ששון תירם
ישי. לא מגיב
צילום: גיל יוחנן
מומלצים