שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  שני עצורים בפרשת הקרקעות הודו: היינו אנשי קש
  ההודאה החדשה מסבכת עוד יותר את מנכ"ל משרד הפנים, גבי מימון, שנעצר בפרשה. במשטרה מתכוונים לערוך עימות בין שתי הדמויות שהודו לבין המנכ"ל והיזם שנעצר

  שניים מהמעורבים בפרשת הקרקעות ביד בנימין, שבמסגרתה נעצר מנכ"ל משרד הפנים, גבי מימון, הודו כי שימשו כ"אנשי קש". כך נודע הערב (יום ג'). בהודאתם זו מסבכים השניים את המנכ"ל מימון ואת היזם עופר גואטה, שלפי חשד המשטרה רכשו קרקעות של המינהל שם, על אף שלא עמדו בקריטריונים.

   

  רק אתמול החליט מפקד היחידה הכלכלית, ניצב-משנה אבי נוימן, להפוך את חקירת פרשת הקרקעות ביד בנימין לגלויה,

  וכבר היום היא קיבלה תפנית משמעותית, כשלפחות שניים מהעצורים הודו ששימשו כאנשי קש. יש לציין כי כבר בשלב החקירה הסמויה, עוד לפני ביצוע המעצרים אתמול, נאספו מסמכים רבים ובוצעו האזנות סתר.

   

  לא חלפו 24 שעות מתחילת החקירה הגלויה, ובידי החוקרים כבר יש עדויות חזקות לעבירות, כשבעקבות הלחץ עליהם הודו שניים מהעצורים ששימשו כ"אנשי קש" כי ניגשו למכרזים בצורה פיקטיבית ורק משום שעמדו בקריטריונים. אתמול טענה המשטרה כי היקף המרמה בפרשה נאמד במיליון שקלים וחצי וקשור לחמישה מגרשים.

   

  בשלב הבא מתכוונים במשטרה לערוך עימות בין אותם אנשים שהודו במעשים לבין מימון וגואטה, ולעמת אותם עם הראיות שבידיהם. לטענת החוקרים יש בידם הוכחות לכך שההסכמים עם אנשי הקש להעברת הקרקעות גובשו עוד לפני שהמכרז יצא לדרך, וכעת עם ההודאות של חלק מאנשי הקש מתהדקת עוד יותר הטבעת סביב החשודים.

   

  אתמול פורסם כי על פי החשד, מימון השתמש באשת-קש כדי לרכוש קרקע לבנייה של מינהל מקרקעי ישראל ביישוב שבדרום השפלה, קרקע שנוע

  דה למפוני גוש קטיף או תושבי האזור. הוא לא עמד בקריטריונים שנקבעו לשם כך, ולכן הפעיל לפי החשד את אותה אשת קש - שושנה פרידמן, אם ל-16 ילדים. אמש היא שוחררה לחמישה ימי מעצר בית. למימון מיוחסות עבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות וזיוף מסמכים. הוא הכחיש את המיוחס לו.

   

  גואטה, שהיה בעל קרקע באזור ולכן לא יכול היה לגשת למכרזים נוספים, הפעיל, לפי החשד, שלושה אנשי קש שזכו בקרקעות עבורו, תוך שהוא מתקשר איתם בחוזה על העברת החלקה אליו.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  גבי מימון. החשדות מתגברים
  צילום: ירון ברנר
  השר ישי. הופתע מהמעצר
  צילום: אבי אוחיון, לע"מ
  מומלצים