שתף קטע נבחר

מחסן בבית ספר ליד שכם הוצת: "ד"ש מהגבעות"

פלסטינים סיפרו כי מתנחלים נכנסו הלילה לכפר והציתו מחסן בו הוחזק ציוד ספורט וריהוט. מבחינת המנהלת, הכיתוב בעברית אינו משאיר ספק לגבי זהות המציתים. ראש המנהל האזרחי העביר לבכירים ברשות מסרי הרגעה

זה נראה כמו עוד פעולת "תג מחיר": פלסטינים מדווחים כי לפנות בוקר (יום ד') הוצת מחסן בבית ספר בכפר סאוויה שליד שכם. על אחד הקירות רוססה הכתובת "ד"ש מהגבעות".

 

על פי הפלסטינים, מתנחלים נכנסו הלילה אל בית הספר לבנות בכפר, פרצו שני מנעולים והציתו את המחסן שבו הוחזק ציוד ספורט וריהוט של בית הספר. הבוקר קיימו התלמידות הפגנת מחאה בסמוך למקום.

 

מנהלת בית הספר, מייסון סוואלחה, אמרה ל-ynet כי זוהי אינה הפעם הראשונה שהמתנחלים וגם החיילים מתנכלים לבית הספר. "בשנה שעברה נכנס לפה מתנחל והחל לירות, בנס לא היו נפגעים. גם החיילים מציקים כל הזמן לתלמידות אבל זוהי הפעם הראשונה שדבר כזה קורה".

 

לדברי המנהלת, אנשי משק הבית של בית הספר שהגיעו למקום גילו את

 ההצתה ואלמלא ברז מים שנמצא בתוך המחסן עצמו - כל בית הספר היה עולה באש. מבחינת המנהלת, הכיתוב "ד"ש מהגבעות" בעברית אינו משאיר ספק לגבי זהות מבצעי ההצתה . הכפר סאוויה נמצא בין מספר התנחלויות, הקרובה ביותר היא עלי.

 

ראש המנהל האזרחי, תת-אלוף יואב מרדכי, יצר קשר עם בכירים ברשות הפלסטינית על מנת לעדכנם בפרטי המקרה ולהעביר להם מסרי הרגעה.

 

Read this article in English

 

 

בהכנת הידיעה השתתף יאיר אלטמן
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים