שתף קטע נבחר

בכיר בפורום תקנה: "להתנצל בפני הרב אלון"

חברים בגוף שחשף את פרטי פרשת הניצול המיני זועמים על הדרך שבה הם פורסמו ומאיימים לפורר אותו: ל-ynet נודע כי אחד מהם הודיע על הפסקת פעילותו עד לבירור העניין וכמה נוספים שוקלים פרישה. רב בכיר ב"תקנה": "איבדנו שליטה"

החלטת "פורום תקנה" לחשוף את העדויות בפרשת הרב אלון חוזרת אליו כבומרנג: מבדיקה שערך ynet בקרב חברי הפורום עולה כי לרובם המוחלט יש ביקורת קשה על המהלך, שלטענתם גורם לפגיעה אנושה ומיותרת באלון ובציבור הדתי כולו וכן ל"חילול השם" חמור. בעיקר הם מוחים על חשיפת חומרים מביכים בפרשה בסוף השבוע ב"ידיעות אחרונות", אף שלדעתם הדבר אינו נחוץ לצורך המשימה שהפורום נטל על עצמו – אזהרת הציבור מפני מעשיו של הרב.

 

רבנים בכירים בפורום תקנה אמרו היום כי תמכו עקרונית בפרסום פרטים חדשים בפרשה, אך הכוונה הייתה לעשות זאת בצורה מצומצמת ומכובדת באמצעות מסמך רשמי ומסודר מטעמם, וכך גם הוחלט על ידם. לטענתם, כלל לא ידעו כי מתוכנן תחקיר ענק בעיתונות, שנעשה בשיתוף עם הפורום בניגוד להחלטת חבריו, והם "מזועזעים מהתוצאה".

  

אחד הרבנים אף אמר כי "כנראה אנחנו צריכים לבקש סליחה מהרב אלון" ואחר הביע תקווה כי הגוף ישרוד את הביקורת הציבורית שתופנה כלפיו החל בסוף שבוע זה, שבו ייחשפו הדברים. לדבריו, "הייתה תקלה חמורה, העניין יצא משליטה ודרוש חשבון נפש רציני".

  

שני רבנים שוקלים פרישה

אבל הביקורת לא מסתכמת רק במילים. ל-ynet נודע כי לפחות שני רבנים – אחד מהם דמות משמעותית ודומיננטית ב"תקנה" – שוקלים לפרוש מהפורום וביממה האחרונה מקיימים התייעצויות בנושא. חבר נוסף כבר הודיע כי הוא מפסיק את פעילותו בגוף זה עד לבירור העניין. מדובר בדיקן מכללת שערי משפט, עו"ד ד"ר אביעד הכהן.

  

חברים אחרים בפורום אמרו כי על אף הביקורת הקשה לא יפרשו משום שהדבר יתפרש כהבעת אי-אמון בעצם ההכרעה בעניינו של אלון, והם אינם מעוניינים "לשפוך את התינוק עם המים". הם העריכו כי אלה השוקלים לפרוש לא יעשו זאת לבסוף, מתוך אותו שיקול.

 

במקביל לאיומים מבית, גוברת הביקורת על התנהלות פורום תקנה גם מבחוץ. ל-ynet נודע כי קבוצת רבנים מנסה לגייס אופוזיציה לארגון במטרה להביא לפיזורו ולהקמת מוסד ציוני-דתי אחר שיטפל בנושא ההטרדות המיניות במגזר. הפעילים, שאינם מזוהים עם תמיכה ברב אלון ועושים זאת מיוזמתם, מקיימים פגישות עם רבנים בכירים בניסיון לגייס את תמיכתם, ובנוסף יוזמים עצומה בחתימתם כנגד פורום תקנה. 

 

בפורום תקנה סירבו להגיב לידיעה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פורום תקנה
צילום: עמית שאבי
עו"ד אביעד הכהן. מפסיק פעילות
מנהלת הפורום. יהודית שילת
צילום: גיל יוחנן
מומלצים