שתף קטע נבחר

פורום תקנה החליט: חושפים חומר בפרשת אלון

שמונה חודשים לאחר שהפורום הזהיר את הציבור מפני הרב מוטי אלון, ל-ynet נודע כי חבריו החליטו לחשוף מידע נוסף, שלטענתם מוכיח כי ניצל מינית את תלמידיו. העילה: מסע תעמולה נגדי שמנהלים ברשת מקורבי הרב

"פורום תקנה" נגד הרב אלון – סיבוב שני: ל-ynet נודע כי חברי הגוף הרבני שהאשימו את הרב הבכיר בניצול מיני של תלמידיו, החליטו לחדש את המאבק על דעת הקהל בעניינו ולפרסם פרטים נוספים ומשמעותיים בפרשה, זאת שמונה חודשים לאחר שגזרו על עצמם שתיקה והודיעו כי סיימו את טיפולם בנושא. לטענתם, תלמידיו של אלון מנסים באחרונה לערער על אמינות הפורום והמתלוננים באמצעות הפצת "מסכת של שקרים", עד שלא נותרה להם ברירה אלא להסביר את אזהרתם ולחשוף בפני הציבור את החומר הרב שברשותם.

 

 • פרשת אלון "באור אחר"
 •  

  בשבועות האחרונים דנו חברי ועדת התקשורת של "תקנה" באפשרות להגיב למסע תעמולה שמנהלים מקורבי הרב אלון ולפרסם - לראשונה מאז חודש פברואר - מידע חדש בעניינו. הרבנים הבכירים בפורום, יעקב אריאל ואהרון ליכטנשטיין, התנגדו לכך עד עתה, אולם באחרונה התגברו קולות תלמידי אלון הטוענים לחפותו והוא עצמו שב לפעילות רבנית מלאה, והפורום שינה את עמדתו בסוגיה.  

   

  בתקנה עדיין דנים מה, כיצד ומתי לפרסם, כשהעדפתם היא לעשות צעד משמעותי ראשון כבר בימים הקרובים באמצעות כלי התקשורת. טיוטות שונות של הצהרתם כבר מוכנות ובהן "כתב אישום" מפורט ביותר בעניינו של הרב אלון. חברי הפורום עדיין לא החליטו האם יצרפו אליו גם מסמכים שונים המגבים את גרסתם או שמא ישמרו "תחמושת" זו, שלטענתם קיימת, למערכות הבאות, אם וכאשר יהיו.  

   

  אחד הגורמים העיקריים למהלך הוא מסמך שמפיץ אחד מתלמידי אלון ובו מוצגת לראשונה גירסת הרב לטענות כלפיו. בין היתר מאשים הכותב, יוסי גרינפלד, את חברי פורום תקנה כי הם מתעלמים מעדויות על כך שהמתלונן המרכזי בפרשה הוא מעורער בנפשו וכי כלל לא גבו עדות מהרב על המעשים המיוחסים לו. עוד נטען במסמך כי נציג תקנה סירב להתייצב לבירור העניין בפני הרב הראשי לשעבר מרדכי אליהו, אף שנקרא על ידו, וכי בניגוד להצהרת הפורום, הרב אלון עצמו מעולם לא הודה בניצול מיני של תלמידים.

    

  מכתבו של גרינפלד הופץ באמצעות רשת האינטרנט וזכה להדים רבים. בציונות הדתית – ולא רק בין תלמידיו של אלון –

  ציפו לתגובת "פורום תקנה" על השאלות הקשות שעולות ממנו, ומשזו לא נשמעה התחזק אצל רבים הספק על מידת אמינות חבריו ועל דרך טיפולם בפרשה. בעקבות כך, כאמור, הוחלט בפורום לחדש את המאבק על דעת הקהל ולחשוף בפני הציבור מידע חדש בעניינו של הרב אלון.

   

  בחודשים האחרונים, מאז התפוצצה הפרשה ספג "פורום תקנה" ביקורת - הן בגלל שבחר לפרסם את החשדות נגד הרב אלון ובכך לפגוע בו ובמשפחתו ב"משפט שדה מתוקשר", מנגד היו אחרים שביקרו את הפורום דווקא על כך שהוא אינו מפרסם את כל הפרטים כדי שהציבור ישפוט בעצמו ובמקום זאת מסתפק בכותרות ובשורה התחתונה בלבד. 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  כנס פורום תקנה
  צילום: עמית שאבי
  הרב מוטי אלון
  צילום:נועם מושקוביץ
  מומלצים