שתף קטע נבחר

14 הנערים יודו? גישור באונס בת ה-15 בת"א

שופט בית המשפט המחוזי בתל-אביב הפנה את פרקליטות המדינה והנערים הנאשמים להליך גישור - במטרה לסיים במהירות את הטיפול בתיק. הוא יבקש מהנאשמים להודות בכמה סעיפים, הפרקליטות תצטרך להסכים לענישה מופחתת

14 הנאשמים באונס בת ה-15 בתל-אביב עשויים לצאת בזול - בלי הרשעה באונס. בית המשפט המחוזי בתל אביב הפנה את הנאשמים באונס להליך גישור אצל השופט גלעד נויטל. השופט צפוי לבקש מהסניגורים של הנאשמים להודות במספר סעיפים ומהפרקליטות הוא יבקש ענישה מופחתת. נכון להיום הפרקליטות דורשת מאסר בפועל - והודאה באונס.

 

בשנים האחרונות החלו בתי המשפט להפנות תיקים להליך גישור, מתוך מטרה לסיים במהירות את הטיפול בתיק ומתוך הנחה ששני הצדדים יכולים להרוויח מהליך שכזה. הליך הגישור לא יצלח אם הנערים לא יודו באונס, ובינתיים כולם טוענים שקיום יחסי המין עם הנערה היו בהסכמה. במהלך החודשים האחרונים נערכו מספר מפגשים בין הסניגורים השונים לבין הפרקליטות במטרה להגיע לעסקת טיעון, אך עם זאת שני הצדדים לא הצליחו להגיע לעמק השווה עקב פערים גדולים מדי.

 

עו"ד נוגה ויזל, המייצגת את אחד החשודים בפרשה, הגיבה לדברים ואמרה כי: "מדובר בתיק עם בעיה מוסרית בלבד, מבחינת הנאשם אותו אני מייצגת הכל היה בהסכמה. הפרקליטות צריכה להבין שבתיק הזה לא מדובר בעבירה פלילית ולא היה פה אינוס. הם מטפסים על עץ גבוה מדי וצריכים להבין שאפשר לסיים את התיק הזה בחזרה מכתב האישום".

 

בכתב האישום החמור נגד הנערים נכתב כי המתלוננת הכירה את הנאשם המרכזי בפרשה בבית ספר בתל-אביב, ובין השניים התפתחה מערכת יחסים. על פי האישום, התיכוניסט דרש ממנה לקיים יחסים עם חבריו והתעלל בה במשך כמה שנים.

 

ההתעללות בנערה נמשכה שלוש שנים, מאז היתה בת 15. כתב האישום כולל עשרות עבירות ו-15 אישומים, בהם סעיפי אונס בנסיבות מחמירות, מעשים מגונים, סיוע לאונס, תקיפה ומעשי סדום. באחד המקרים, הנאשם המרכזי א' אירגן שבעה חברים שאנסו אותה בזה אחר זה, ביחד ולחוד. כשהיא הביעה התנגדות הוא סטר לה ואמר: "אז למה הבאתי אותך?!".

 

האישום התבסס גם על שני היומנים אותם כתבה נערה. ביומן שבועי היא תיארה את מעשיה בכל יום ושמרה את מספרי הטלפונים של כל החשודים, ואילו ביומן השני כתבה על חוויותיה בהרחבה. שניים מהנאשמים המרכזיים בפרשה עדיין במעצר, בגלל שהם נאשמים בהפעלת אלימות כלפי הנערה אלימות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הנערים הנאשמים. יודו?
צילום: ירון ברנר
עו"ד נוגה ויזל. "רק בעיה מוסרית"
מומלצים