שתף קטע נבחר

מרזל ובן גביר שבים לאום אל פחם: "די להתרפס"

ביום רביעי יפגינו עשרות אנשי "ארץ ישראל שלנו" מול משרדי התנועה האיסלאמית בעיר הצפונית. "יש לסגור את התנועה ולעצור את כל פעיליה", אמר ל-ynet איתמר בן גביר. במשטרה נערכים לאפשרות של עימותים

פעילי הימין חוזרים לאום אל פחם: תנועת "ארץ ישראל שלנו" תקיים ביום רביעי הפגנה מול משרדי התנועה האיסלאמית בעיר, במחאה על "אוזלת ידה של המשטרה מול התנועה".

 

בהפגנה צפויים להשתתף כ-70 פעילי התנועה, ובראשם אנשי כך איתמר בן גביר וברוך מרזל. את ההפגנה צפויים לאבטח אלפי שוטרים והצפי הוא לעימותים קשים, כפי שקרה בשנה שעברה בהפגנה דומה.

 

לפני כשלושה חודשים אישר בג"ץ את קיום ההפגנה למרות רוחה של המשטרה, אשר טענה כי על סמך ניסיון העבר ומידע מודיעיני שברשותם, הדבר עשוי להביא לפגיעה בשלום הציבור. בית המשפט העליון אף אישר למפגינים להגיע קרוב יותר ב-50 מטר למרכז העיר מאשר בשנה שעברה, אז ההפגנה גררה אחריה מהומות שבהן נפצעו קל 15 שוטרים ו-12 אזרחים.


צעדת הימין באום אל פחם, מרס 2009 (צילום: ג'ורג' גינסברג)

 

המועד שנקבע להפגנה הוא אחרי החגים, ופעילי הימין החליטו לקיימה יום לאחר האזכרה לרצח הרב מאיר כהנא, בבוקר יום רביעי. "אין דבר יותר סמלי מהעובדה שביום השנה העשרים להירצחו של הרב כהנא, מגיעים תלמידיו להמשיך את מאבקו באויב הערבי מהתנועה האיסלאמית", אמר מרזל, "זכותנו לצעוד ולדרוש שתיפסק ההתרפסות מול תנועת הטרור. אנו דורשים להוציא אל מחוץ לחוק את ראאד סלאח וחבריו. את כך הוציאו מחוץ לחוק, אז על אחת כמה וכמה את התנועה האיסלאמית".

 

"הפעם נביא יותר מפגינים" 

איתמר בן גביר אמר ל-ynet כי "בהמשך להחלטת בית המשפט, סוכם במוצאי שבת עם המחוז הצפוני

כי יאופשר לנו להפגין בתוך העיר אום אל פחם נגד משרדי התנועה האיסלאמית. לאחר המשט לעזה ביקשנו להפגין נגד מנהיג התנועה - השייח ראאד סלאח. המשטרה סירבה ואנו הגשנו עתירה לבג"ץ. בסופו של דבר, משום שהשייח עדיין במעצר, ויתרנו על ההפגנה מול ביתו אך נגיע קרוב ככל האפשר אל משרדי התנועה. הפעם הגדלנו גם את כמות הפעילים ובמקום 50 שהגיעו בשנה שעברה השנה יגיעו 70".

 

"אנו רוצים למחות נגד אוזלת ידה של המשטרה ומערכת אכיפת החוק נגד התנועה האיסלאמית והשייח סלאח", הסביר בן גביר. "יש להוציא את התנועה האיסלאמית מחוץ לחוק, בדיוק כפי שנעשה עם תנועת כך. לא ייתכן שפעילות טרוריסטית מתקיימת בעיר בתוך מדינת ישראל. התנועה האיסלאמית פועלת בצורה בלתי חוקית. צריך לסגור אותה, את משרדיה ולעצור את כל הפעילים שבה".

 

"כששלום עכשיו מגיעים לתוך חברון אומרים שזה חופש הביטוי, זכות לגיטימית, ופתאום כשאנו מפגינים אומרים שזה פרובוקציה", אומר בן גביר, "מדוע אין לנו אותם זכויות כמו לשמאלנים? לאנשי התנועה האיסלאמית נתנו להפגין בתוך תל אביב עם דגלי אש"ף. יש כאן מדינה בתוך מדינה. באום אל פחם הם עושים כבשלהם והאוזלת יד הזאת חייבת להיפסק".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
מרזל. יצעד אחרי האזכרה לכהנא
צילום: אלכס קולומויסקי
"יש כאן מדינה בתוך מדינה". בן גביר
צילום: ג'ורג' גינסברג
השייח ראאד סלאח. לא יפגינו מול ביתו
באדיבות דוברות דרום
מומלצים