שתף קטע נבחר

מהפכת ההוראה: מכללות יאוחדו, הקבלה תוקשח

ל-ynet נודע כי בניסיון למשוך קהל איכותי למערכת החינוך, תאוחד מכללת לוינסקי עם סמינר הקיבוצים. מספר הסטודנטים יצומצם, בהמשך מתוכננים איחודים בין מוסדות נוספים

צעד בדרך לשיפור החינוך המקרטע בישראל? בניסיון להקשיח את תנאי הקבלה, החליטו במשרד החינוך ובמועצה להשכלה גבוהה לאחד את מכללות ההוראה לוינסקי וסמינר הקיבוצים בתל-אביב - כך נודע ל-ynet. מטרת המיזוג היא למשוך קהל איכותי לתחום ההוראה ולצמצם את התחרות בין שני המוסדות, בניסיון למשוך קהל איכותי יותר של מורים לעתיד. במשרד החינוך ובמועצה להשכלה גבוהה אישרו את הפרטים.

 

בישראל פועלות כיום 23 מכללות להוראה, ועל-פי התוכנית - אם ישיג מהלך המיזוג בתל-אביב את יעדיו, יאוחדו בהמשך גם מוסדות נוספים ללימודי הוראה.

 

גורם בכיר במערכת ההשכלה הגבוהה ציין כי כבר לפני כמה חודשים הודיע שר החינוך, גדעון סער, על כוונתו לבחון את האפשרות להעביר את המכללות להוראה לאחריות המועצה להשכלה גבוהה. עם זאת, ציין הגורם כי בדיונים שנערכו בתקופה האחרונה בנושא, יחד עם בכירי משרד החינוך, המועצה להשכלה גבוהה והנהלת המכללות, הודיע סער כי לאחר בדיקה קפדנית הוחלט להוציא את התוכנית לפועל כבר בקרוב.

 

בסמינר הקיבוצים לומדים כ-8,000 סטודנטים, ואילו מכללת לוינסקי מונה כ-5,000. היעד שהוצב לאחר השלמת האיחוד בין המוסדות הוא שאוכלוסיית התלמידים בשניהם יחד תמנה כ-10 אלפים סטודנטים בלבד.

 

"אין ספק שמשמעות המהלך יהיה כניסת מכללות ההוראה למשפחת ההשכלה הגבוהה בישראל, שמצד אחד תאפשר הזרמת תקציבים רבים יותר ושיפור תשתיות, ומהיבט נוסף תגביר את החופש האקדמי שלהן", הסביר אותו גורם. "מדובר במהפכה חינוכית של ממש שאם תתבצע בנדיבות, ולא מתוך ראיה צרה של חיסכון בתקציבים, ניתן יהיה להפוך את המכללות להוראה ליהלום שבכתר של מערכת החינוך. התוצאה, בעתיד, תהיה שיהיו מורים טובים יותר בישראל". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
סטודנטים בסמינר הקיבוצים (ארכיון)
צילום: עופר עמרם
מומלצים