שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  קשה להשיג, קל לאבד: הסלולריים הקטנים
  מודו הישראלי הוא אולי הסמארטפון הקטן בעולם, אבל יש עוד כמה גמדים על הגלובוס. פעם, המילה האחרונה בשוק. היום גימיק לעניים. ומחר? על הסלולרים הקטנים בעולם מ"ידיעות אחרונות"

  למי יש קטן יותר? עד לפני  חמש שנים זו היתה המגמה בשוק הסלולר: ככל שהטלפון היה קטן יותר הוא נחשב יוקרתי יותר. מנהלים שרצו לעשות רושם על סביבתם מיהרו לשלוף את המילה האחרונה והקטנה מהכיס.

   

  אחד הזעירים הללו (במונחים של אז‭,(‬ שיצרו רעש גדול במיוחד בשוק, היה ה"מוטורולה מילניום‭,"‬ שכבר בשבוע ההשקה שלו אזל מהמדפים וזכה לרשימת המתנה ברשת פלאפון בארץ.

   

  קטנו וגדלו

  בעבר, ייצור המכשירים הקטנים היווה בעיה בשל מגבלה טכנולוגית: הקטנת רכיבי הסלולר כדי שיידחסו למעטפת קטנה סיבכה את הייצור ויקרה אותו משמעותית. בנוסף, ככל שקטן נפחו של המכשיר, הוא התחמם יותר ויצר בעיות במעגלי הקליטה והשידור.

   

  אולם מאז החלו לחלחל לשוק טלפוני דור שלישי חכמים ומורכבים יותר, שהציעו יכולות מתקדמות של גלישה באינטרנט, מולטימדיה, צילום וצגי מגע. היוצרות התהפכו, והחלה עלייה במכירות מכשירים בעלי צג גדול.

   

  בשנים האחרונות, עדיין יש לא מעט יצרניות בעולם שניסו ושממשיכות לנסות לייצר מכשירים קטנים וקלים במיוחד, לאוכלוסיות שונות ומגוונות. מודו הישראלית, שהציגה דגם חדש, שכולל צג מגע ‭2.2‬ אינץ' וטכנולוגיית דור ‭,3.5‬ היא דוגמה טובה. 

   

  לילדים ולמזרח הרחוק

  הניידים הקטנים, שלא כולם זמינים סתם כך בכל חנות, הם פשוטים ובסיסיים במיוחד וזולים. רובם נמכרים היום במדינות מתפתחות ובמזרח הרחוק, שם אוכלוסיות גדולות ועניות עושות עדיין את צעדיהן הראשונים בעולם הסלולרי. המכשירים הקטנים קוסמים מאוד להורים, שמבקשים לצייד את ילדיהם כבר מגיל צעיר בסלולרי פשוט, שיאפשר להם ליצור קשר במצבי חירום.

   

  בישראל, אגב, שוק הסלולריים הקטנים מזערי עד אפסי: מפעילות הסלולר מעדיפות להשיק ברשתות מכשירים משוכללים, שצורכים חבילות גלישה ותעבורת נתונים ולא רק שיחות ומסרוני טקסט. כף שלא קל להשיג מיני סלולרי, אם חשקתם בכזה.

   

  מצד שני, אפשר להעריך שמדובר בעניין אופנתי, וימיו הגדולים של הסלולרי הקטן עוד לפניו. כיוון שהטלפון הפך חלק בלתי נפרד מחיינו ומלווה אותנו ברוב שעות היממה, זו רק שאלה של זמן עד שאנשים ישאלו עצמם האם המשקל והגודל שווים את התועלת.

   

  קטנים קטנים קטנים

  ישנם דגמים רבים שנמכרים כיום, ושנמכרו בעבר ברחבי העולם. המכשירים שונים זה מזה: טלפוני גימיק, טלפוני ילדים, טלפונים זולים ותחליפי סמארטפון אמיתי (כמו המודו‭.(‬ נכון לעכשיו, אף אחד מהם אינו מתוכנן לשיווק קרוב בישראל. אבל לשטוף את העיניים אפשר.  

   

  LG Migo

  מסך: 2 שורות בסיסי ממדים: ‭82x45.9x22‬ רשת: דור ‭CDMA 2.5‬ זיכרון: 8 מגה ללא אפשרות הרחבה תכונות מרכזיות: בסיסי ופשוט. לילדים

    

  Firefly Mobile‬

  מסך: בסיסי ממדים: ‭88x44.5x20‬ מ"מ רשת: דור ‭,2.5‬ פועל גם ברשתות GSM וגם ב‭CDMA–‬ זיכרון: 2 מגה-בייט, לא ניתן להרחבה תכונות מרכזיות: לילדים. עם כפתורי שיחה מוגדרים מראש

    

  NEC N930

  מסך: צג מגע בגודל 2 אינץ' ממדים‭54x85x11:‬ מ"מ רשת: דור ‭2.5‬ זיכרון: 2 מגה-בייט זיכרון פנימי ללא אפשרות הרחבה תכונות מרכזיות: מצלמת ‭,VGA‬ בלוטות'

   

  Modu T

  מסך: צג מגע בגודל ‭2.2‬ אינץ' ממדים: ‭75x46.5x11‬ מ"מ רשת: דגם אחד - דור ‭3.5‬ השני יותאם לרשת דור ‭2.75‬ זיכרון: 2 ג'יגה, ניתן להרחבה עם כרטיס מיקרו‭.SD-‬ תכונות מרכזיות: קישור לרשתות חברתיות רדיו ‭,GPS‬ בלוטות' ונגן מוזיקה.

   

  LG GD910

  מסך: צג מגע בגודל ‭1.43‬ אינץ' ממדים: ‭49x39x13.8‬ מ"מ רשת: דור ‭3.5‬ זיכרון: 80 מגה-בייט, לא ניתן להרחבה תכונות מרכזיות: שעון סלולרי. שיחות וידאו, נגן מזיקה, רדיו ‭,FM‬ בלוטות'.

   

  CellWatch M500

  מסך: צג מגע בגודל ‭1.5‬ אינץ' ממדים: שעון יד סטנדרטי רשת: דור ‭2.5‬ זיכרון: 128 מגה-בייט מובנים ללא אפשרות הרחבה תכונות מרכזיות: נגן מוזיקה, בלוטות‭,'‬ גלישת WAP.

   

  ‭Xun Chi 138 Phone

  מסך: צג מגע בגודל ‭1.33‬ אינץ' ממדים: ‭67.3x32.9x19.2‬ מ"מ רשת: דור ‭2.5‬ זיכרון: 121 מגה-בייט זיכרון מובנה, לא ניתן להרחבה תכונות מרכזיות: מצלמת ‭1.3‬ מגה-פיקסל, נגן מוזיקה.

   

  ‭EV-K130 KTF

  מסך: ‭1.3‬ אינץ' ממדים: ‭82x37x16.9‬ מ"מ רשת: דור ‭CDMA 2.5‬ זיכרון: 160 מגה-בייט ללא אפשרות הרחבה תכונות מרכזיות: נגן מוזיקה, מצלמת ‭1.3‬ מגה-פיקסל, בלוטות'.

   

  Haier Elegance

  מסך: ‭1.1‬ אינץ' מסוג OLED ממדים: ‭90x35x17.8‬ מ"מ רשת: דור ‭2.5‬ זיכרון: 1 ג'יגה, ניתן להרחבה עם כרטיס מיקרו SD תכונות מרכזיות: רדיו, נגן מוזיקה ובולוטות'.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "קשה להשיג, קל לאבד: הסלולריים הקטנים"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים