שתף קטע נבחר

ביום השנה לרצח: "כהנא צדק" ברחבי יפו

אלמונים ריססו את הכתובות בכמה מוקדים לאורך רחוב יפת, לפי החשד כדי להתסיס את האווירה בעיר המעורבת

רוחו של הרב שקרא "ערבים החוצה" מהדהדת גם שני עשורים אחרי הירצחו. כתובות "כהנא צדק" רוססו לפנות בוקר (יום ג') ברחבי יפו, לפי החשד על-ידי פעילי ימין קיצוני, וגם שוב בכמה מקומות בצפון הארץ. היום, י"ח בחשוון, מצוין יום השנה ה-20 לרצח הרב מאיר כהנא.

 

תושבי העיר המעורבת התעוררו הבוקר והופתעו לגלות לאורך רחוב יפת הראשי את הכתובות, שנראה כי רוססו בפעולה מאורגנת. המשטורה פתחה בחקירה, עד כה טרם נעצרו חשודים.


"מקווים שהמשטרה תתייחס ברצינות". הבוקר ביפו (צילום: בן קלמר)

 

בין היתר רוססו הכתובות על "הבית הירוק" שליד בית הדין הצבאי, על הכנסייה הקתולית ועל קירות בית-ספר. במשטרה חושדים שהאלמונים ביקשו להתסיס את האווירה. עובדי עיריית תל-אביב אמורים למחוק את הכתובות בהמשך היום.

 

יו"ר ועד השכונות ביפו, כמאל אגברייה, אמר ש"כשמכניסים אוכלוסייה כמו 'אמונה' ואוכלוסייה דתית אחרת - אלה התוצאות.

 לצערי האוויריה ביפו מתוחה כבר הרבה זמן ולכן זה לא מפתיע, הפעולה שמנסה לגרום לתסיסה נוספת. אני מקווה שהמשטרה תתייחס לכך ברצינות ובעזרת המצלמות שמרשתות את העיר תצליח להגיע לאלה שביצעו את המעשה הזה".

 

כתובות "כהנא צדק" נמצאו הבוקר שוב גם - באזור תל עדשים ובנצרת עילית. בשבוע שעבר רוססו גם כתובות על אנדרטה לזכר יצחק רבין בעכו.

 

הרב כהנא נרצח לפני 20 שנה בדיוק בניו-יורק, שם גם נולד, על-ידי אמריקני ממוצא נוצרי. הוא ייסד את תנועת כ"ך והיה חבר כנסת, לפני שמפלגתו נפסלה על-ידי בית המשפט בשל מצע גזעני.

 

Read this article in English

 

 

בהכנת הידיעה השתתפה שרון רופא-אופיר
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הכתובות הבוקר. "שישתמשו במצלמות"
צילום: בן קלמר
צילום: אתר הכנסת
הרב מאיר כהנא
צילום: אתר הכנסת
מומלצים