שתף קטע נבחר

עוד עסקה? מתגבש הסדר בעניין אמיר מח'ול

על-פי העסקה המתגבשת, יודה מח'ול בעבירות פחותות והסעיף של סיוע לאויב במלחמה יימחק. פרקליטיו ידרשו עונש של עד 7 שנות מאסר ואילו הפרקליטות תבקש לגזור עליו 10 שנים

מסתמנת עסקת טיעון בפרשת הריגול לחיזבאללה: בימים האחרונים מתגבשת עסקת טיעון בעניינו של אמיר מח'ול, הנאשם שהסכים לרגל נגד ישראל עבור חיזבאללה. ייתכן כי העסקה, המגובשת בין פרקליטות מחוז חיפה לבין סניגוריו של הנאשם, עורכי הדין אביגדור פלדמן, חסן ג'ברין וחוסיין אבו חוסיין - תוצג בקרוב בפני בית המשפט המחוזי בחיפה.

 

מח'ול, פעיל בעמותת "אתג'אה" (איחוד עמותת אזרחיות ביישובים הערבים) ויו"ר הוועד

 להגנה על החירויות מטעם ועדת המעקב, נעצר על-ידי היאחב"ל ובחקירתו הראשונה הודה בסעיפים שיוחסו לו ובהם ביצוע עבירות ביטחוניות חמורות, ובכלל זה ריגול חמור ומגע עם סוכן חוץ מטעם החיזבאללה.

 

עם תחילת משפטו טען באמצעות פרקליטיו, כי ההודאה הוצאה ממנו בכוח. בעיסקת הטיעון צפויים להשתנות מספר סעיפים מהותיים

 ובהם אלו המאשימים את מח'ול, בין היתר, בסיוע לאויב בזמן מלחמה. במקביל, הוא צפוי להודות בסעיפים פחותים בהם הואשם בתחילת משפטו ובהם מגע עם סוכן זר. 

 

אם העסקה תבשיל ותאושר על ידי בית המשפט, צפויים פרקליטיו לטעון לעונש של עד שבע שנות מאסר, בעוד נציגי הפרקליטות צפויים לבקש 10 שנים מאחורי סורג ובריח. עד להבאתה של העיסקה לאישור סופי בבית המשפט, מעדיפים שני הצדדים - הפרקליטות וסניגוריו של מח'ול - שלא להתייחס לעיסקה המתגבשת.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אמיר מח'ול. עסקה
צילום: אתר פאנט
מומלצים