שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  עצרת לכהנא: "אלינו באים יותר, לרבין פחות"

  מאות השתתפו באזכרה לחבר הכנסת לשעבר שתנועתו הגזענית הוצאה מחוץ לחוק, בהם ח"כ מיכאל בן ארי. בין המשתתפים היה גם חיים פלרמן החשוד ברצח 4 פלסטינים. אשתו, קרן פרלמן : "היום כולם יודעים שכהנא זה לא מילה גסה"

  קולות נגד מדינה פלסטינית ובעד מקים תנועת כ"ך: מאות מפעילי תנועת ארץ ישראל שלנו ותומכי כ"ך קיימו הערב (יום ג') עצרת זכרון לרגל 20 שנה להירצחו של הרב מאיר כהנא. בעצרת נשמעו קולות נגד הפלסטינים. בין המשתתפים בכנס היה חיים פרלמן, שנחשד ברצח ארבעה ערבים ושוחרר לפני כמה שבועות למעצר בית. אשתו של מי שהוגדר "המחבל היהודי" אמרה ל-ynet: "היום כולם יודעים שכהנא זה לא מילה גסה".

   

  העצרת נערכה במלון רמאדה-רנסנס שבירושלים, ובמהלכה נמכרו חולצות, ספרים ופרטים נוספים של התנועה הימנית-קיצונית. במהלך העצרת הוקרנו דבריו של כהנא וכשזה נשמע אומר "ערבים החוצה" איבד הקהל את שלוותו, מחא מחיאות כפיים סוערות ושרק שריקות רמות.

   

  העצרת בירושלים

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  ראש מכון המקדש, הרב ישראל אריאל, אמר בעצרת: "תמיד אומרים לנו מנהיגים אשר הרסו את המדינה - שאף אחד לא ילמד אותם על אהבת ישראל. אך אהבה זו שהם מדברים עליה גורמת להם להקים מדינת ישמע-אל בישר-אל. אם חס וחלילה תקום כאן מדינת ישמעאל אנו נחריב אותה". שהקהל הגיב בתשואות רמות לדבריו.

   

  קרן פרלמן אמרה ל-ynet: "ברוך ה', אנו נמצאים פה כל שנה ואני רואה איך הכנס רק גדל והולך עם השנים. והיום כולם יודעים שכהנא זה לא מילה גסה". על בעלה היא אמרה: "הוא עומד כאן כמו בכל שנה איתי. עוברת עלינו תקופה קשה".

  מאות השתתפו בעצרת (צילום: גיל יוחנן)

   

  "סבלנו מרדיפות, מעצרים מנהליים"

  בעצרת נאם ח"כ מיכאל בן ארי, שאמר: "אני אסתכל יחד אתכם על תמונתו הגדולה של הרבה כהנא, תמונה שניצבת על שולחני במליאה ובלשכתי בכנסת יחד עם ספרו. זה לא פשוט לייצג אותך, אתה עומד מול התקפות חוזרות ונשנות וצריך לומר

   את האמת שלך הלא-פופולרית, אך הרב כהנא לימד אותנו לא לומר את האמת בבוקר לפי הסקר של אתמול בערב, כפי שעושה ראש הממשלה".

   

  הוא אמר כי הימין הקיצוני ידע 20 שנה קשות מאז הרצח. "סבלנו מרדיפות, מעצרים מנהליים, החרימו לנו את כל מה שהיה לנו. ניסו למחוק אותנו, אך אנו חיילים. זכיתי להיות חלק מקבוצה שיצרה אגרוף של נאמנות. היום כשנשאתי נאום לכבוד הרב כהנא בכנסת ניתן לי זמן כפול - וזה אותו נאום שפסלו לי שנה שעברה".

   

  פעיל הימין הקיצוני, ברוך מרזל, הזכיר במרומז את העצרות ליצחק רבין. "יש אחד, שלפני 15 שנה התחילו לעשות לו אזכרות. המדינה שפכה מיליונים על הנצחת שמו ומורשתו ואין כמעט עיר שאין לה רחוב או בית חולים על שמו . אך אחרי כל זה, כל שנה יש פחות אנשים באזכרה שלו וכאן כל שנה יש יותר, כי לשקר אין רגליים וכל שנה האמת תלך ותתבהר".

   

  ראש ישיבת "הרעיון היהודי", הרב יהודה קרויזלר, אמר: "הרב כהנא הפך לסמל

   וככל שעובר הזמן, במקום שתורתו תיעלם, אנו רואים עד כמה היא נחוצה. היום גאווה ישראלית לא חשובה, ואם זה לא חשוב - גם ארץ ישראל לא חשובה והעם ששוכן פה. הרב כהנא כתב בספרו 'הרעיון' שאנו נמצאים בתקופת הגאולה ולכן בהשקפתו של הרב מדינת ישראל היא מהלך אלוהי, לכן אנו צריכים להמשיך מהלך זה ולתת בו את הציביון המיוחד שלנו. אנו צריכים לשאת בגאווה את השליחות שניתנה לנו. לפיה אין התרפסות מול אומות העולם או מול אויבי ישראל, אלא רק עמידה עיקשת ואיתנה".

   

  Read this article in English

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  חיים פרלמן בעצרת
  צילום: גיל יוחנן
  איתמר בן-גביר
  צילום: גיל יוחנן
  ברוך מרזל
  צילום: גיל יוחנן
  מומלצים