שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  לראשונה: קצין דרוזי יפקד על "נערי רפול"
  סא"ל ע' גבר על 11 קצינים קרביים ומונה למפקד חוות השומר. קצין בכיר: "הבינו שאפשר לעשות כאן משהו משמעותי"

  לראשונה בצה"ל, מונה בימים האחרונים מפקד דרוזי לבסיס "חוות השומר" - שער הכניסה לצבא עבור "נערי רפול". הקצין, סגן-אלוף ע', גבר בדרך ללשכת המפקד על שורת קצינים מהמערך המבצעי של צה"ל. "זאת תעודת כבוד לצה"ל שקצינים רבים שבעברם שירות מבצעי, רוצים לקחת גם חלק במשימה לא פחות חשובה לצבא ולחברה במדינה", אמר ל-ynet קצין בכיר.

   

  לא פחות מ-12 קצינים בדרגת סגן-אלוף התמודדו בחודשים האחרונים על תפקיד שנחשב לכאורה שלא בליבת בפיקוד בצה"ל - מפקד בסיס "חוות השומר". דווקא כעת, כמעט 30 שנה לאחר שהרמטכ"ל דאז רפאל (רפול) איתן ז"ל, הקים את הפרוייקט שתכליתו להעניק לנערים בעלי רקע קשה הזדמנות להשתלב בצה"ל ומשם גם בחיים האזרחים - מתחדדת ההבנה בצה"ל וגם בקרב קצינים מבצעיים, כי במקום הזה מתרחש תהליך ייחודי ומשמעותי.

   

  לפני כחצי שנה, לקראת סיום תפקידו של המפקד היוצא סגן-אלוף רז קרני, שבילה אף הוא שנים רבות ביחידות מבצעיות, ביקשו קצינים רבים להחליפו בתפקיד, ביניהם מפקד גדוד בחטיבת כפיר, מפקד טייסת תעופה בחיל האוויר, בעל תפקיד פיקודי בסיירת מטכ"ל וקצין במערך ההדרכה בקומנדו הימי. גם סגן-אלוף ע', בן העדה הדרוזית וקצין מוערך בעל הישגים מרשימים, ביקש את התפקיד.

   

  מצילים נפשות אבודות 

  בחיל החינוך ובאגף כוח אדם בצה"ל הביעו שביעות רצון מכמות ואיכות המתמודדים על התפקיד.

  ההערכה היא כי מדובר בהשלכות הטבעיות של הצלחת הבסיס בשנים האחרונות, שלמפקד היוצא סגן-אלוף קרני חלק נכבד ממנה, ובמרכזה הוצאת חיילים לחטיבות הלוחמות ואף יציאה לקורס קצינים של כמה חיילים שהחלו את דרכם ב"חוות השומר". 

   

  ב-ynet פורסם כבר על סגן ליעוז שעשוע, שהיה לקצין הראשון מ"חוות השומר" שקיבל פיקוד על חיילים בחטיבת הצנחנים. השבוע השלים מסלול דומה קצין נוסף, שיפקד על חיילים בחטיבת גולני.

   

  "קצינים בצבא הבינו שבמקום הזה אפשר לעשות משהו משמעותי", ניסה הקצין הבכיר להסביר את הרצון העז לפקד על "חוות השומר". לדבריו, "יש כאן הזדמנות להציל נפשות אבודות, לסייע להם לשרת בצבא ולתת להם סיכוי גם להשתלב בחיים האזרחיים. בסופו של דבר נבחר קצין מעולה לתפקיד, שמעבר לעובדה כי הוא עושה היסטוריה קטנה בכך שהוא הדרוזי הראשון שיושב בכסא הזה, יהיה לו הרבה מה לתת לחיילים שם".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ליעוז שעשוע. הטירון שהפך למפקד קרבי
  צילום: גיל אליהו
  מומלצים