שתף קטע נבחר

גינקולוג צרפתי שתקף מטופלות נעצר בארץ

ד"ר פטריק אזולאי נמלט מצרפת לישראל לאחר שהורשע שביצע מעשים מגונים במטופלות וטען: "זה חלק מהבדיקה". יותר מארבע שנים אחרי בקשת ההסגרה הראשונה, הוא נתפס

רופא הנשים ביצע עבירות מין, נמלט מצרפת - ונתפס בישראל: המשטרה עצרה היום (ד') את ד"ר פטריק אזולאי, רופא גינקולוג בן 51 שביצע מעשים מגונים במטופלותיו בצרפת.

 

בין 1999 ל-2002 ניצל אזולאי בהזדמנויות שונות את מעמדו כגינקולוג, ובזמן ששהה בחדר הטיפולים עם מטופלות - נשים בהיריון או כאלה שניסו להיכנס להריון - ביצע בהן מעשים מגונים וטען שזה חלק מהבדיקה.

 

הגינקולוג הועמד לדין בבית משפט במרסיי, שגזר עליו שנתיים מאסר בפועל, אולם הוא נמלט לישראל לפני הכרעת הדין. בעקבות זאת, הגישה במאי 2006 ממשלת צרפת בקשה להסגיר לידיה את אזולאי בגין עבירות של מעשה מגונה על-ידי אדם בעל סמכות, אך הוא לא נתפס.

 

בנובמבר 2007 הגישה צרפת בקשה נוספת להסגיר לידיה את אזולאי. על פי בקשה זו, מספר ימים לפני ההכרעה במשפטו פורסמה כתבה בעניינו בעיתון מקומי בצרפת, שבעקבותיה התקבלו במשטרת צרפת עוד תלונות נגדו, שלפיהן הוא תקף שבע מטופלות נוספות בין 1999 ל-2002.

 

על-פי חומר הראיות שצורף לבקשת ההסגרה השנייה, אזולאי השתמש באותה שיטת פעולה כלפי מתלוננות

אלו, וביצע בהן מעשים מגונים על מנת להגיע לסיפוק מיני.

 

בעקבות העדויות החדשות, בפברואר 2008 הורשע הרופא בעבירות אלו בצרפת בהיעדרו, ונגזרו עליו שלוש שנות מאסר בפועל. בשל העובדה שאזולאי לא נכח במשפט, הוא יהיה רשאי להתנגד לביצוע גזר הדין במקרה שיוסגר, ולבקש להישפט מחדש.

 

עו"ד טליה עטר מהמחלקה הבינלאומית בפרקליטות המדינה תגיש כבר היום עתירה לבית המשפט המחוזי בירושלים על מנת שיכריז על אזולאי כבר הסגרה, וכן בקשה לעצור אותו עד מתן החלטה בהליך ההסגרה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גטי אימג' בנק ישראל
תקף נשים בהריון (אילוסטרציה)
צילום: גטי אימג' בנק ישראל
מומלצים