שתף קטע נבחר

הרב עובדיה יוסף: לא למכור דירות לגויים

בשיעור, אחרי תפילת שחרית, הדגיש הרב כי יש להעדיף קונה יהודי של קרקע או דירה בארץ ישראל. גורם בש"ס שנכח במקום: "מדובר בפסק הלכה ידוע ומקובל, לא היה הקשר אקטואלי"

מנהיג ש"ס, הרב עובדיה יוסף, אמר הבוקר (יום ה') במהלך שיעור הלכתי בביתו בירושלים, כי אסור למכור בית או קרקע בארץ ישראל למי שאינו יהודי. לדבריו, האיסור ההלכתי "לא תחונם" קובע כי יש להעדיף דווקא קונה יהודי, גם אם הוא ישלם על הנכס סכום כסף קטן יותר, "משום שהפרנסה היא משמיים".

 

בשיעור, שהתקיים אחרי תפילת שחרית, נכחו כמדי בוקר עשרות מתפללים בהם ראשי ש"ס. אחד מהם אמר כי "הדברים נתפסו אצל כל הנוכחים כדברי הלכה רגילים וללא שום הקשר אקטואלי". הוא ציין כי מדובר בפסק הלכה ידוע ומקובל שאין חולק עליו, ואין לראות בו חיזוק לרבני צפת, שאסרו באחרונה להשכיר דירות לערבים.

 

בגילוי דעת, עליו חתומים רבנים דתיים-לאומיים מהצפון,

 הם הבהירו נחרצות כי אין למכור או להשכיר דירה או חלקת אדמה בארץ ישראל לגוי: "במענה לשאלת רבים הננו משיבים שאסור מהתורה למכור בית או שדה בארץ ישראל לנכרי. שנאמר: "ולא תחנם" (דברים ז, ב)". הרבנים ציינו כי המשכירים לגויים גורמים ל"חילול ה'" והם "מחטיאי הרבים". בהמשך פירטו סיבות שונות לאיסור, ובהן העובדה כי מכירה או השכרה לגוי עלולה להביא ליחסים עכורים עבור השכנים היהודים בכך שהגוי ימרר את חייהם של שכניו.  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרב עובדיה יוסף
צילום: נועם מושקוביץ
מומלצים