שתף קטע נבחר

שטייניץ להסתדרות: לשלם יותר לעובדים החלשים

שר האוצר אמר כי אינו שולל תוספות שכר מתונות במגזר הציבורי, תוך צמצום הפערים בין עובדים חלשים לחזקים. השר, שדיבר בסיור בחיפה, הביע תקווה שהשביתה תימנע באמצעות הסכם עם ההסתדרות שלא יפרוץ את מסגרת התקציב

שר האוצר, יובל שטייניץ, אמר אחר הצהריים (ה') כי אינו שולל תוספות שכר מתונות לעובדים במגזר הציבורי , כאלה שלא יפרצו את גדר התקציב. "אנחנו מתכוונים לעזור יותר לחלשים, ופחות לחזקים, במטרה לצמצם את הפערים במגזר הציבורי, ובתקווה שהמגזר הפרטי יילך אחריו ואולי זה יביא לצמצום פערים גם שם", אמר שטייניץ במהלך סיור בבתי הזיקוק בחיפה לאחר סיור בנמל חיפה, ובמוסדות אקדמיים בעיר התחתית.

 

 

שטייניץ נועד עם מנכ"ל בתי הזיקוק ויו"ר הדירקטוריון ושמע מהם סקירה על המפעל והתפתחותו. בהמשך סייר במתקנים השונים. לפני כן התייחס שטייניץ לאיומים בשביתה כללית בשבוע הבא והביע תקווה כי השביתה תימנע.

 

"יש להסתדרות הנהגה אחראית בראשות עופר עיני. הם הוכיחו אחריות כבר בעבר בעת המשבר הגלובלי. אני שותף לתובנה של עיני שלא לפגוע בעובדים ומצפה שגם הוא יבין שלא ניתן לפגוע בכלכלה הישראלית ולא נפרוץ את המסגרת. אנחנו נמצא בסוף את הדרך הנכונה ונוכל להגיע לפשרות ולהסכמות".

 

שר האוצר הביע תקווה כי השביתה תימנע בסופו של דבר וכך יימנע סבל לציבור הישראלי ופגיעה כלכלית קשה. מחר אמור שטייניץ להיפגש עם עיני לדיון על המשך המשא ומתן.

 

יהודים, ערבים ודרוזים נושמים אותו אוויר

שטייניץ התייחס גם לנושא הגז הטבעי שאמור להגיע בעתיד הקרוב למפרץ חיפה, הוא הביע תקווה כי ניתן יהיה להתגבר על העיכובים הנגרמים בין השאר בשל התנגדות בעלי הקרקעות הדרוזים למעבר הצינור בשטחם. זאת, לאחר שיוענק להם פיצוי ראוי בעיניהם - נושא הנמצא כעת בדיון בית המשפט העליון.

 

"בסופו של דבר יהודים וערבים וגם דרוזים נושמים את אותו האוויר ולכולנו יש אינטרס עליון שצינור הגז יגיע לחיפה ויביא לכך שבתי הזיקוק ומפעלים תעשייתים נוספים באיזור יצמצמו את הזיהום במידה ניכרת", אמר.


בתי הזיקוק בחיפה (צילום: אבישג שאר-ישוב)

 

הוא ציין עם זאת כי על פי מסמכים שהציג לו ראש עיריית חיפה, יונה יהב, פחת הזיהום באיזור בצורה ניכרת בעשור האחרון וכיום האוויר בחיפה נקי יותר מאשר האוויר בערים אחרות במרכז הארץ.

 

לפני הצהריים סייר כאמור שטייניץ במוסדות האקדמיים שנפתחו בתקופה האחרונה בעיר התחתית בחיפה - בראשם המרכז האקדמי כרמל וכן בקמפוסים של אוניברסיטת חיפה. כמו כן סייר השר בנמל חיפה.

 

בהתייחסו לתופעת העברת משרדיהן של חברות רבות מחיפה למרכז הארץ כגון - רכבת ישראל, בזק ואף המשטרה, אמר שטייניץ, כי בדומה לעיר בוסטון בארצות הברית, צריכה חיפה לפתח גרעין אקדמי ותיירותי ולבסס עליהם את כלכלתה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"חיפה צריכה לפתח גרעין אקדמי ותיירותי"
צילום: אבישג שאר-ישוב
מומלצים