שתף קטע נבחר

ההסתדרות: נערכים לשביתה במגזר הציבורי

עיני דרש העלאה של 10.5% בשכר עובדי המגזר הציבורי, אך האוצר לא נענה והתקציב שאושר אינו כולל סעיף למימון העלאת שכר כלשהי. ביום חמישי תתקיים פגישת היערכות של ראשי הוועדים, ובשישי תתקיים פגישה מכרעת של עיני עם שר האוצר. אם היא תיכשל - תפרוץ בשבוע הבא שביתה

ההסתדרות פתחה בהיערכויות לשביתה כללית במגזר הציבורי במשק בשבוע שעבר. יו"ר ההסתדרות, עופר עיני, יכנס ביום חמישי הקרוב בשעה 18:00 את ראשי האיגודים המקצועיים לפגישת היערכות, שבה הם ידונו בשאלה באיזה יום להשבית את המגזר הציבורי ובבעיות ושאלות טכניות הקשורות לביצוע השביתה.

 

ההסתדרות דורשת: 10.5% תוספת שכר. לא פחות

 

הרקע לאיום בשביתה היא דרישתו של עיני להעלות את השכר במגזר הציבורי ב-10.5%. עד כה, משרד האוצר לא נענה לדרישה, ולמרות שעיני רמז שמדובר בעמדת פתיחה בלבד ושהוא מכיר באפשרות שיקבל הרבה פחות, הוא לא הגיע עם האוצר להסכמה. עיני נפגש ביום חמישי האחרון עם הממונה על השכר באוצר, אילן לוין, אך הפגישה הסתיימה ללא תוצאות. 

 

יצויין כי תקציב המדינה לשנים 2011-2012 אינו כולל סעיף למימון העלאת השכר, אפילו לא ברמז. באוצר כבר הצהירו שהעלאה בהיקף שעיני דורש תעלה כ-8 מיליארד שקל בשנה ותחייב את הממשלה לפתוח את התקציב ולהכין אותו מחדש - תוך קיצוצים בתחומים אחרים, הגדלת הגירעון או ביטול הפחתות מסים.

 

עיני ייפגש ביום שישי עם שר האוצר, יובל שטייניץ, ובהסתדרות מגדירים את הפגישה כ"מכרעת". יו"ר האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות, אבי ניסנקורן, אומר כי: "אם הפגישה ביום שישי לא תניב הסכמה, אנחנו נפתח בשביתה בשבוע הבא". בהסתדרות עדיין לא החליטו באיזה יום תתקיים השביתה, במידה והיא אכן תפרוץ.

 

ממשרד האוצר נמסר בתגובה: "יש ביום שישי פגישה בין שטייניץ לעיני, במטרה להגיע לפשרה, או לפחות לצמצם פערים, ולמנוע שביתה שתפגע קשות במשק".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יו"ר ההסתדרות, עופר עיני
צילום: עופר עמרם
מומלצים