שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  גבר עם שכל לא ייכנע לאיומים של חברה לחוצה

  אף אדם שפוי בדעתו, גבר או אשה, לא ייכנס בברית הנישואים כי הכריחו אותו, ולא ישתף פעולה עם ניסיון להשתלת רעיונות כפי שהצעת. גבר הוא לא רהיט שבונים עם מדריך של איקאה, וזוגיות היא לא דבר שמנהלים עם ספר כללים לשעת חרום

  זוגיות מוציאה לא פעם מאנשים תגובות מוזרות, כמו שניתן לראות בטור של לירז כהן "מאמי, תגיד את האמת, נכון שמתאים לי לבן?". הכותבת בת ה-25 פלוס שוטחת בני בנות ישראל טכניקות להביא את בני הזוג שלהן אל מתחת לחופה, שכוללות מניפולציות שונות ומשונות שמזכירות לי חדר מלחמה.

   

  בן הזוג הוא כביכול "האויב", והמטרה היא לגרום לו לרצות להתחתן איתך. צריך להביא את הגברבר לידי הכנעה באיומים, לוחמה פסיכולוגית או "שתילת רעיונות" במוחו.

   

  כותבת יקרה, יכול להיות שהטקטיקות שלך יעבדו, על גבר מהסוג האטום, הטיפש או חסר עמוד השדרה. אם בגבר כזה חפצה נפשך, אני בטוחה שתמצאי כמה כאלו שנתונים לתמרון.

   

  לגבי גברים קצת יותר חכמים וחזקים, מהם את יכולה לשכוח. גברים עם עמוד שידרה ושכל בקודקודם יברחו מלחצים מהסוג הזה כמו מאש, מאותן הסיבות שאשה היתה בורחת מגבר מניפולטיבי וכוחני. רוב הגברים מבינים רמזים, ויודעים מה בת הזוג שלהן רוצה. אך הם לא יציעו לה נישואים רק כי היא רוצה את זה, הרי גם הם צד בעניין וצריכים לרצות בכך כמוה.

   

  אף אדם שפוי בדעתו, גבר או אשה, לא ייכנס בברית הנישואים כי הכריחו אותו, ולא ישתף פעולה עם ניסיון להשתלת רעיונות כפי שהצעת. גבר הוא לא רהיט שבונים עם מדריך של איקאה, וזוגיות היא לא דבר שמנהלים עם ספר כללים לשעת חרום.

   

  שתפי אותו במקום לאיים עליו

  את וחברותייך רוצות להתחתן, להתמסד ולהביא ילדים לעולם, זכותכן. ראשית, לא ברורה לי הדחיפות. אתן בנות 25, יש לכן לפחות עוד עשור של פוריות. זה מספיק זמן כדי למצוא את בחיר לבכן, לחיות איתו קצת, ליהנות מחיי זוגיות אחד על אחת לפני שאתן מתחילות להביא ילדים לעולם.

   

  ונניח שאת - הכותבת, או חברתה הטובה - מרגישה שמצאת את האחד שלך או שאת רוצה הרבה ילדים, ולכן לחוץ לך להתחתן עכשיו. למה שלא תדברי על זה עם בן זוגך? במקום לאיים, שתפי ברגשות ובמחשבות. הסבירי לו מה את רוצה, מה הצרכים והשאיפות שלך לגבי הקשר. הגיעי איתו לעמק השווה ולהסכמה. במקום שאת תתכנני את העתיד של שניכם, תכננו אותו יחד.

   

  במקום מניפולציות, עשי תיאום ציפיות. את חוששת שהוא ייקח את הדברים שלו ויברח אם תעלי את הנושא? אז כנראה שזה במילא לא נועד להיות בעלך. במקרה הפחות גרוע הוא לא יענה מיד, אולי הוא ירצה לחשוב על זה. אולי אפילו הוא יגיד "לא" או "לא כרגע", וזה בסדר, כי למרות מה שאת חושבת גם לגבר שלך יש רצונות משלו. מותר לו.

   

  אם הוא מבקש לחכות, אז תוותרי קצת, היאזרי בסבלנות ותעלי את הנושא שוב לאחר מספר חודשים. אולי עד אז הדברים ישתנו, אחרי שהוא יחשוב על זה לעומק.

   

  זכרי: זוגיות היא דבר שמנהלים ביחד, בהסכמה, בשיתוף. ההמלצה שלי: לכי על תקשורת ופתיחות במקום על תחבולות.

   

  בהצלחה!

   

  המייל של אלינור

     פורסם לראשונה 29/10/2010 13:07

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ככה זה לא יעבוד
  צילום: index open
  הכרויות
  כתבו לנו
  מומלצים