שתף קטע נבחר

מתנחלים טוענים: תיעדנו ביוּם של "תג מחיר"

המתנחלים התלוננו לא פעם כי פלסטינים מטיחים בהם האשמות שווא בדבר פגיעה באדמותיהם. לטענת יחידת "תצפית" המזוהה עמם, אתמול היא אכן תיעדה פלסטינים ופעילי שמאל פוגעים בעצים כדי לטעון שוב שמדובר ב"תג מחיר"

אנשי יחידת "תצפית", המתעדת אירועים חדשותיים בשטחים ומזוהה עם המתנחלים, צילמו אתמול (יום ו') מה שלטענתם הוא בִיוּם של נזק בשדה פלסטיני, שנועד להפנות טענות שווא נגד המתנחלים. התמונות צולמו באדמות פלסטיניות סמוך לצומת חלמיש וההתנחלות נווה צוף, ובהן נראים פלסטינים ופעילי שמאל פוגעים בעצי זית פלסטינים באמצעות מסור חשמלי.

 

בשבועות האחרונים נרשמו כמה אירועי "תג מחיר" ופגיעות בשטחים פלסטיניים, שהמתנחלים טענו כי בוימו על-ידי הפלסטינים עצמם, וכי נועדו לפגוע בתדמית המתנחלים. צלם "תצפית" אהוד אמיתון, אשר תיעד את האירוע אתמול, טען כי זה בדיוק מה שרואים בתמונות.


המטע, המסור - והביום לכאורה (צילום: אהוד אמיתון, יחידת "תצפית")

 

"מדובר במטע זיתים פלסטיני ממזרח לבית זית סמוך, לשולי כביש 60", סיפר אמיתון. "ראיתי מיד שלא מדובר בגיזום רגיל, היות שהחיתוך נעשה באגרסיביות, ליד הכביש ולא בצורה מסודרת. מקצת הענפים נשברו, ולא נחתכו עם המסור, והיו עצים

שנגדעו ממש. כשהתקרבתי עם עדשת המצלמה, הפלסטיני שהיה עמו מסור נופף לעברי בתנועות מאיימות, חשתי סיכון ולכן נאלצתי לסגת".

 

מנהל יחידת "תצפית", אמוץ אייל, אמר כי "בכל עונת מסיק - גם העונה - יש מקרים רבים שבהם חקלאים ערבים כורתים את ענפי הזית, ומאשימים לאחר מכן את המתיישבים. פעם אחר פעם הצילומים מוכיחים כי הערבים אינם טומנים את ידם בצלחת, ומבצעים פרובוקציות להשחרת פני החקלאים היהודים". הוא הבטיח כי צלמי "תצפית" ימשיכו לתעד את הפעולות בשטח כדי להביא את האמת לידיעת הציבור.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מנסרים את העצים במטע, אתמול
צילום: אהוד אמיתון , יחידת תצפית
גזם בין העצים. "בכל עונת מסיק מאשימים מתיישבים"
צילום: אהוד אמיתון , יחידת תצפית
מומלצים