שתף קטע נבחר

שרגא ברוש: "מעריך שלא תהיה שביתה"

חברו הטוב של עופר עיני: "אני בטוח ששני הצדדים מבינים כמה שביתה היא דבר רע ומזיק ועושים מאמץ להגיע להסכמה שתמנע אותה. בסוף ממילא ייחתם הסכם, אז למה לא לחתום אותו עכשיו ולמנוע את השביתה היקרה והמזיקה?"

האם יו"ר ההסתדרות עופר עיני מתכוון להשבית ביום שלישי את המגזר הציבורי במשק? אם שואלים את מי שנחשב לחברו הטוב ביותר של עיני - נשיא התאחדות התעשיינים, שרגא ברוש, הרי שהתשובה היא שלילית. "אני מאוד מקווה שלא תהיה שביתה", אומר ברוש ל-ynet. "כולם, גם בהסתדרות וגם במשרד האוצר, מבינים ששביתה שאמורה לעלות למשק 800 מיליון שקלים ביום, היא לא לטובת המשק".

 

האם עיני צודק בדרישה שלו להעלאת שכר  ב-10.5% לכל עובדי המגזר הציבורי ?

 

"אני לא רוצה להתעסק עם שאלת 'מי צודק ומי לא צודק'. זה לא מעניין אותי. כל אחד רואה את הדברים מזווית אחרת. אבל אני משוכנע שבכל מקרה, בסוף ייחתם הסכם שבו יימצא פיתרון למחלוקת. אז למה לא לחתום עליו עוד לפני השביתה ולמנוע אותה?"

 

נשיא איגוד לשכות המסחר אוריאל לין הודיע כי הוא מתכוון להגיש עתירה נגד השביתה , בטענה שהיא פוגעת במשק, באזרחים ובמגזר העסקי. למה לא הצטרפת?

 

"אני לא יודע אם לין יגיש ואני מקווה שאף אחד לא יגיש שום עתירה. זה לא תורם לאווירה במשק. כרגע יש מו"מ שמתנהל ברוח טובה במטרה להגיע להסכמה, אז למה ללכת לבית הדין?"

 

אתה חבר אמיתי של עיני. כמי שמכיר את האג'נדה שלו, האינטרסים שלו והאמת הפנימית של יו"ר ההסתדרות, אתה מעריך שתהיה שביתה מחרתיים?

 

"אני מעריך שלא תהיה שביתה. כמו שאמרתי, שני הצדדים מבינים שלא כדאי למשק ולמדינה שהשביתה תפרוץ". 


פורסם לראשונה 31/10/2010 17:19

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שרגא ברוש ועופר עיני
צילום: עופר עמרם
מומלצים