שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  רשמית: רוסף היא הנשיאה הראשונה של ברזיל

  כך הודיעה ועדת הבחירות העליונה במדינה. היורשת של הנשיא היוצא, לולה דה-סילבה, זכתה ב-55.2% מהקולות בסיבוב השני של הבחירות, לפי ספירת 90% מהקלפיות. היא תוביל את ברזיל לאתגרים הגדולים של אירוח המונדיאל והאולימפיאדה

  ללולה יש יורשת: ועדת הבחירות העליונה של ברזיל הודיעה הלילה (יום ב') כי דילמה רוסף, מועמדת מפלגת השלטון, זכתה בסיבוב השני של הבחירות לנשיאות המדינה. רוסף, שנחשבת ליורשת של של הנשיא היוצא הפופולרי, לואיס אינסיו לולה דה-סילבה, זכתה ב-55.2% מהקולות, לפי ספירת 90% מהקלפיות. יריבה, ז'וזה סרה, זכה עד כה ב-44.7% מקולות הבוחרים. דילמה רוסף היא האשה הראשונה שתעמוד בראש המדינה, המונה 193 מיליון נפש.

   

  בנאום ניצחון קצר שנשאה ושודר בטלוויזיה בברזיל, אמרה רוסף כי "אני מאוד שמחה. אני מודה לברזיליאים ומבטיחה לכבד את האמון שנתנו בי". דקות מעטות לאחר מכן החלו תומכיה של רוסף להיאסף באחת השדרות הראשיות של סאו פאולו, שם צפויות להימשך החגיגות לאורך כל הלילה.  

   

  סקרי דעת קהל שנערכו בסוף השבוע הצביעו על כך שרוסף בת ה-63, מועמדת "מפלגת הפועלים", הובילה ב-13% על יריבה ז'וזה סרה בן ה-68, מועמד המפלגה הסוציאל-דמוקרטית. רוסף הגיעה בשעת בוקר מוקדמת לתחנת הקלפי שבה היא רשומה, בדרום ברזיל, ונופפה לכתבים בתנועת ניצחון כשחיוך גדול נסוך על פניה.


  רוסף (משמאל) תשאיר את דה-סילבה קרוב (צילום: AP)

   

  נצחונה של רוסף היה ידוע מראש, והסיבוב השני נערך רק משום שבסיבוב הראשון בבחירות היא זכתה "רק" ב-47% מקולות הבוחרים, והחוק בברזיל קובע כי ניתן להכריז על זוכה בבחירות רק לאחר שצד אחד זכה ביותר ממחצית הקולות. רוסף, יד ימינו ובת טיפוחיו של הנשיא היוצא לולה, נהנית מגלי האהדה העצומים לה זוכה הנשיא היוצא.

   שעות לפני ההליכה לקלפיות, היא הבהירה כי אף שלולה לא יכהן בתפקיד רשמי בממשלתה, הוא תמיד יישאר קרוב.

   

  "הנשיא לולה, כמובן, לא יהיה חלק מהקבינט שלי. אבל תמיד אדבר עם הנשיא, ותהיה לי מערכת יחסים קרובה וחזקה מאוד איתו", אמרה עם נעילת קמפיין הבחירות שלה. "איש במדינה הזו לא יפריד אותי מלולה".

   

  רוסף צפוייה לקצור את פירות ההצלחה של מורה ורבה דה-סילבה, אך גם להתמודד מול אתגרים לא פשוטים, כשתוביל את ברזיל לשתיים מהמשימות הגדולות בתולדותיה: אירוח מונדיאל 2014 ואולימפיאדת 2016. 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  תוביל את ברזיל למונדיאל ולאולימפיאדה. רוסף ותומכים
  צילום: AP
  מומלצים