שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  בצל המחאה: פרנק חזרה לנהל את "הסימטה"

  עירית פרנק, שפרשה מתפקידה לפני כשנתיים, חזרה השבוע בשקט וללא פרסום רשמי לתפקיד. המשך דרכו של אבי גיבסון בראל שהחליף אותה בתפקיד אינו ברור

  בשקט בשקט, בלי הודעות לעיתונות וללא פרסום פורמלי של החלטת עיריית תל-אביב, חזרה בתחילת השבוע עירית פרנק לנהל את תיאטרון הסימטה העירוני ביפו. על אף שמועד החופשה ללא תשלום שלקחה מניהול התיאטרון פקע כבר בחודש מאי האחרון, בעירייה החליטו לוותר על פתיחת מכרז לתפקיד כנדרש.

  אתמול הגיעה פרנק לראשונה לתיאטרון שפעל עד כה תחת ניהולו האמנותי של השחקן והבמאי אבי גיבסון בראל וניהולה האדמיניסטרטיבי של זהבה חזה.

   

  בשבוע האחרון התבקש גיבסון על ידי ראש מחלקת תרבות בעיריית תל אביב, אביגדור לוין, להמשיך ולעבוד בתיאטרון כיועץ אמנותי, תפקיד בו שימש לפני פרישתה של פרנק. גיבסון, שהוביל את התיאטרון בשנתיים האחרונות בהצלחה רבה - שילש את מספר ההרצות המתקיימות בו מדי חודש והצליח לייצר לראשונה בתולדות התיאטרון היפואי מפעל מנויים וגרעין נאמן של שחקנים ויוצרים, דרש להמשיך ולשמש בתפקיד המנהל האמנותי של המוסד.

   

  פרנק, כך לדברי מקורבים, ביקשה לשקול את ההצעה. שיתוף הפעולה בין פרנק לגיבסון הוכיח את עצמו בעבר, כאשר פרנק היתה למעשה זו שהחליטה על שילובו כיועץ אמנותי בתיאטרון לצדו של הבמאי יובל זמיר.

   

  כניסתה לתפקיד עוררה סערה רבה בעולם הפרינג' הישראלי ובעיקר בקרב אמנים ושחקנים שמצאו בתיאטרון "הסימטה" בית בשנים האחרונות.

   

  כפי שפורסם ב-ynet, כבר לפני כחודש הופצה ברשת האינטרנט עצומה עליה שקראה להשארתו של גיבסון ב"סימטה" עליה חתומים יוצרים בכירים בתחום התיאטרון, בהם מנכ"ל תיאטרון חיפה לשעבר, הבמאי סיני פתר; ראש החוג לתיאטרון בסמינר הקיבוצים, הבמאי איציק ויינגרטן; השחקנית, הבמאית ומייסדת קבוצת "אספמיה", דליה שימקו ושחקן תיאטרון גשר דודו ניב.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים