שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  בקרוב: פרויקט "הרמת מסך" למחול

  השנה אצרו את המסכים השונים שיוצגו בסדרת מופעי המחול הכוריאוגרפים תמר בורר, רונית זיו, רננה רז וסהר עזימי, שהחלו את דרכם במסגרת זו

  פסטיבל הרמת מסך נכנס לעשור השלישי שלו עם סדרת מופעי מחול שיוצגו בבכורה במרכז סוזן דלל בתל אביב ובאודיטוריום רבקה קראון בירושלים בסוף נובמבר. גם השנה יוצגו במסגרת הפרויקט אסופות של עבודות קצרות שנוצרו על ידי כוריאוגרפים שמופיעים בה לראשונה, או כאלה שהציגו בה פעם אחת בלבד. את הפרויקט, שמכוון לקידום יוצרים במחול בראשית דרכם, מלווים השנה הכוריאוגרפים תמר בורר, רונית זיו, רננה רז וסהר עזימי. ארבעתם החלו את דרכם במסגרת זו.


  מתוך "Homesick". להגדיר מחדש את הבית (צילומים: גדי דגון)

   

  את "מסך 1" אצרה הרקדנית והכוריאוגרפית תמר בורר, שבחרה להציג במסגרת זו עבודות חדשות של איריס ארז ומיכאל גטמן. "Homesick" של ארז היא עבודה לשלושה רקדנים שעוסקת במפגשים אקראיים שמגדירים מחדש את המרחב האינטימי והציבורי, כמו גם את מושג הבית שמשנה משמעות כשגבולות הבטוח והמאוים קורסים. "Father And Feather" של גטמן היא יצירה לרקדן ומוזיקאי שנוצרה בהשראת הסיפור המיתולוגי על איקרוס ודדאלוס והסרט "אבא ובן" של הבמאי הרוסי אלכסנדר סוקורוב.


  "מה זאת עשית". פרשנות אישית לגן עדן

   

  את "מסך 2" אצרה רונית זיו, שבחרה להציג בו עבודות חדשות וקצרות של עפרה אידל, ענבל אושמן, תמי ורונן יצחקי ורותם תש"ח. "זנבסוס" של אידל עוסק בתקשורת בין זוגית; "תא מדידה" של אושמן הוא טריו לשני רקדנים וחייט; "מה זאת עשית" של בני הזוג יצחקי הוא טריו לרקדן ושתי רקדניות שבמרכזו פרשנות אישית למיתוס גן עדן; ו"אנדרטאות" של תש"ח מפרק את הנפש לשלוש דמויות שמייצגות את האיד, האגו והסופר-אגו.


  "המופע". מהחשיכה לאור הזרקורים

   

  את "מסך 3" אצרה רננה רז ובו יוצגו עבודותיהן החדשות של מאיה ברינר, דנה רוטנברג וגילי נבות. ברינר תציג את "המופע" שנוצרה בשיתוף עם שני בן חיים. הדואט בו משתתפות השתיים נולד מתוך החשיכה ומכוון אל אור הזרקורים.

  רוטנברג תציג את "אישונים", עבודה שמחפשת אחרי הגיבור האולטימטיבי. נבות תציג את "Check In", שני דואטים שתחילתם בנקודת מוצא משותפת וחומר תנועתי זהה.

   

  את "מסך 4" אצר סהר עזימי שליווה את יצירותיהם החדשות של אלעד שכטר, אריאל כהן ושלומי פריג'. "funis" של שכטר היא עבודה לארבעה רקדנים שעוסקת במושג משפחה דרך מערכת יחסים בין ארבעה אחים והקונפליקטים ביניהם. כהן יציג את "מאבקים לאהבתה של המאה ה-21", תחרות במסווה של יצירה בימתית על תחיית המתים ועבודה משיחית שבה מובטח למנצח פרס כספי ומינוף אישי. "רשומון" של פריג' נוצר בהשראת סיפורים מאת הסופר היפני אקוטגווה ריונסקה שעוסקים ביחסיותה של אמת המשתנה ממספר למספר.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  "funis". משבר משפחתי על הבמה
  צילום: גדי דגון
  לאתר ההטבות
  מומלצים