שתף קטע נבחר

נער מצפת הואשם בגזענות: צעק "מוות לערבים"

אחרי ששוטר מג"ב וצעיר הועמדו לדין בשבוע שעבר, בן 17 נאשם שצעק "יהודי הוא נשמה, ערבי הוא בן זונה" על רקע קריאות רבנים לא להשכירו דירות לערבים. היועץ המשפטי הורה למשטרה לחקור כרוזים גזעניים שהופנו לראש העיר

האם רשויות החוק יעצרו את גל הגזענות המשתולל בצפת? כתב אישום הוגש היום (א') בבית משפט השלום בנצרת נגד נער כבן 17, תושב צפת, לאחר שקרא "מוות לערבים", "יהודי הוא נשמה, ערבי הוא בן זונה" ו"מוסלמים מסריחים", במהלך הפגנה שאירעה בעירו לפני כשבועיים, על רקע קריאות הרבנים שלא להשכיר דירות לערבים.

 

כתב האישום שהוגש היום נגד הנער, באישור היועץ המשפטי לממשלה, מייחס לצעיר עבירות הסתה לאלימות, הסתה לגזענות, והתפרעות. במהלך ההפגנה, אף יידה הנאשם אבנים לעבר דירות סטודנטים ערבים אשר מתגוררים בעיר בשכירות. בגין כך, הואשם גם בהיזק לרכוש מתוך מניע גזעני. הפרקליטות ביקשה להרחיק את הקטין מצפת עד תום ההליכים.

 

ממשרד המשפטים נמסר עוד הערב כי המשנה לפרקליט המדינה, על דעת היועץ המשפטי לממשלה, פנה למשטרה על מנת שתפתח בחקירה פלילית בחשד לעבירות הסתה לגזענות והעלבת עובד ציבור, על רקע פרסומים על הפצת כרוז נגד ראש העיר צפת, אילן שוחט, ונגד האוכלוסייה הערבית בעיר בסוף השבוע האחרון.


הכרוז שהופץ בשבוע שעבר בצפת. מנסים להגיע לאחראים

 

בכרוז נכתב, בין היתר, כי ראש העיר מבקש "לייסד מחנה פליטים ומאורת פריצים לסדיסטים ערבים חולי נפש שפלים".

 

האישום נגד הנער מצטרף לכתב האישום שהוגש בשבוע שעבר. שוטר מג"ב וצעיר נוסף, תושבי העיר, היו מעורבים באירועים אלימים, במהלכם אף ירו בכלי נשק צבאי. עם הגשת כתב האישום, ביקשה הפרקליטות להאריך את מעצרם עד תום ההליכים. מחר יתקיים דיון בהארכת מעצרם בית משפט השלום בנצרת.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
סמטאות צפת. ניסיונות ההתססה ייבלמו?
צילום: זיו ריינשטיין
מומלצים