שתף קטע נבחר

ישי לחרדים: יש הסכם עם האוצר על הקצבה

שר הפנים חשף כי נושא התגמול לאברכים שעורר סערה הוסדר למעשה "מתחת לשולחן" בינו לבין משרד האוצר - עוד טרם הדיון בחוק תקציב המדינה. אם אכן כך נעשה, מדובר בעבירה על החוק. לשכת ישי: אין הסכם, רק הסכמה

ראש-הממשלה אמר כי "חוק האברכים" והתגמול לחרדים הוא "בדיוק מה שעושים כבר 30 שנה", אבל כנראה שבכל זאת הייתה סיבה לנסות להסתיר את המהלך. בשיחה עם קהל חרדי מצומצם, חשף שר הפנים, אלי ישי, כי נושא הקצבה הוסדר בינו לבין אנשי משרד האוצר, עוד לפני הדיון בתקציב המדינה.

 

תיעוד דבריו של ישי פורסם באתר החרדי "חדרי חרדים". "ההתחייבות שלנו להבטחת הכנסה, זה הסכם קואליציוני... הסכם על תקציב. לא הסכם קואליציוני בכניסה לממשלה, אלא הסכם בין ש"ס לבין משרד האוצר. הכנסנו שם סעיף על תקציב הבטחת הכנסה, וזה נכנס".

 

אם גרסתו נכונה, נראה כי המהלך שנרקם בינו לבין שר האוצר מהווה עבירה על חוק יסוד: הממשלה, הקובע במפורש כי על כל הסכם שנערך בממשלה לפני ההצבעה על התקציב חייבים הצדדים לדווח למזכיר הממשלה ולכנסת - מה שלא נעשה.

 

בלשכתו של שר האוצר, יובל שטייניץ, הכחישו את הדברים ומסרו כי "אין כל הסכם חתום בין שר האוצר לבין שר הפנים או כל גורם אחר מש"ס בנושא האברכים. ייתכן ששר הפנים לא הובן כהלכה, ובכל מקרה, מדובר בניסיון פאטתי נוסף מצד גורמים בכנסת להרוויח כותרת ולהסית את הציבור נגד הממשלה".

 

גם בלשכתו של שר הפנים מסרו גרסה ברוח דומה. "לא היה הסכם אלא הסכמה וזו נקבעה כבר לאחר החלטת בג"ץ שפסק כי יש להסדיר בחוק את כל הסוגיה. ההסכמה הייתה שהסיעות החרדיות יגבשו את הצעת החוק בעניין והיא תועלה על-ידיהם בכנסת. כך או כך, השר ישי אמנם התבטא כך, אך לא היה הסכם, אלא הסכמה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
התרברב - והכחיש. אלי ישי
צילום: גיל יוחנן
שר האוצר, יובל שטייניץ
צילום: אבישג שאר-ישוב
מומלצים