שתף קטע נבחר

איך נדע מה השעה? הביג בן בלונדון נסגר לתיירים

כלי תקשורת בבריטניה דיווחו כי אחד הסמלים המפורסמים של בירת הממלכה נסגר לכניסת תיירים, בשל סיבות ביטחוניות

אחד הסמלים של לונדון  - מחוץ לתחום. תיירים אינם מורשים בימים אלה לסייר בסביבות הביג-בן בבירת בריטניה, בשל חשש ביטחוני. מדיווחים בממלכה היום (ב') עולה כי מדובר בהנחייה חדשה.

 

הרקע להחלטה היא הבדיקות הביטחוניות שיש לערוך לזרים הפוקדים את האתר, כדי להבטיח שלא יהיה יעד לפיגועים. הבדיקות לזרים מורכבות, ולכן הוחלט לאסור כליל את כניסתם, בעוד אזרחים בריטים מורשים לבקר באתר.

 

מישל מקאן, אחד השומרים באתר, צוטט ב"דיילי מייל" הבריטי: "בעבר הכנסנו הרבה תיירים, אבל כעת עליך להיות אזרח בריטי כדי להיכנס. אתה יכול לשער שהבדיקות הביטחוניות מסובכות.


האם סמלה של לונדון יהיה יעד לפיגועים? הביג בן (צילום:AFP)

 

בשלב זה, מוגבלים הסיורים במקום ל-3 ביום, ובכל אחד מהם יש מקום ל-16 משתתפים. אזרחים בריטים יכולים לפנות בבקשה כתובה לחברי פרלמנט כדי שיאשרו את השתתפותם בסיור. אורכו של הסיור הוא כשעה ורבע, והוא כולל בין היתר טיפוס ב-334 מדרגות צרות עד לראש המגדל.

 

כחלק מהבדיקות הביטחוניות שעוברים המשתתפים בסיור הם נדרשים לעבור בגלאי מתכות ולהתייצב מול מצלמה המתעדת את פניהם ומנפיקה אישור מעבר מיוחד עם תצלום.

 

מהדיווחים בבריטניה עולה כי דובר בית הנבחרים אישר שהכניסה לאזרחים זרים אסורה, אך סירב להתייחס לסוגיות ביטחוניות. "התהליך (של הכניסה לאתר) כולל פנייה לחברי פרלמנט ומעבר בדיקות ביטחוניות", אמר.

 

באתר האינטרנט הרשמי של הביג-בן מומלץ לדאוג לאותם אישורים כ-3 עד 6 חודשים מראש. "בשלב זה, מבקרים ממדינות אחרות לא יכולים להיכנס למגדל", נכתב שם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תסתפקו במבט מבחוץ
צילום: רויטרס
מומלצים