שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  עבר בכנסת: חניית נכים לא תוגבל בשעות

  הצעת חוק הקוראת שלא לאפשר הגבלת שעות חניית נכים במקומות מסומנים, עברה בכנסת בקריאה שניה ושלישית. היישום תוך 90 יום. שימו לב, הקנס על חניה במקום השמור לנכה עלה זה מכבר ל-1,000 שקלים

  הכנסת אישרה היום (ב') בקריאה שנייה ושלישית את הצעת החוק של משה (מוץ) מטלון, הקובע שאין להגביל את חניית הנכים בשעות. המשמעות היא כי תוך 90 יום, מקומות חניה השמורים לנכים לא יהפכו לאחר שעות העבודה למקומות חניה עבור כלל הציבור, אלא ישמרו על ייעודם. החוק החדש מצטרף לשינוי תקנת תעבורה שנכנסה לתוקף לפני שבועות אחדים, ועל פיה ייקנס עתה נהג שחנה בחניית נכים ב-1000 שקלים, במקום 500 שקלים עד כה.

   

   

  חה"כ מוץ מטלון מישראל ביתנו, שהגיש את החוק, אומר בהסבר לצורך בשינוי התקנות: "הצעת החוק מתייחסת לתופעה חדשה ומקוממת הנפוצה בקרב רשויות מקומיות בישראל. הרשויות המקומיות מציבות תמרור המגביל את הקצאתו של מקום חניה לנכה, לשעות מסוימות בלבד, בדרך כלל שעות העבודה המקובלות. לאחר שעות אלה - מקום החניה מותר לחנייתו של כל רכב, גם כזה שאינו רכב נכה. זאת, בשל מצוקת החניה בערים הגדולות.

   

  "הגבלת שעות החניה במקום חניה המיועד לרכב של נכה, אינה תקינה ופוגעת באוכלוסיית הנכים. זאת מאחר שגם הם, כשאר בעלי רכב, זקוקים למקומות חניה בכל שעות היממה. כאשר מקום החניה המיועד לנכה תפוס, הוא אינו יכול להחנות את רכבו כדי להגיע לאתרי בילוי ולמקומות נוספים הסמוכים למקום החניה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים