שתף קטע נבחר

המשטרה אישרה הפגנה נגד הפצ"ר מול ביתו

תלמידיו של נשיא ישיבת "עוד יוסף חי" מיצהר הודיעו שיפגינו מול בית האלוף מנדלבליט, שם רוססו כתובות נאצה נגדו. "חובתנו לגבות את החיילים ולתמוך בהם", אמרו

הפרקליט הצבאי הראשי אמר כי הוא מרגיש פגוע וכואב מהמתקפה עליו, שבאה לידי ביטוי בכתובות נאצה ובהפצת כרוזים. כנראה שהחלטת משטרת פתח-תקווה לאשר הפגנה מול ביתו לא תשפר את מצב רוחו. פעילי ימין קיצוני צפויים להפגין בשבוע הבא מול בית הפצ"ר, אלוף אביחי מנדלבליט, לאחר שהמשטרה אישרה את הבקשה החריגה.

 

הבקשה להפגין הוגשה בידי תלמידיו של הרב גינזבורג, נשיא ישיבת "עוד יוסף חי" מיצהר, ועליה חתום גם חתנו של ברוך מרזל, יהודה מאיר. אנשי הימין הקיצוני טענו כי מנדלבליט היה הרוח החיה מאחורי העמדתם לדין של לוחמי צה"ל רבים שפעלו במהלך פעילות מבצעית. "אנחנו מרגישים שחובתנו לגבות את החיילים ולתמוך בהם", אמר אחד הפעילים ל-ynet.

 

יו"ר "ארץ ישראל שלנו", ברוך מרזל, תמך שלא במפתיע בהחלטת חתנו להפגין נגד האלוף: "אני מאוד גאה בחתן שלי. בתור אחד שכבר שנים דואג לחיילי צה"ל אני חושב שזה ראוי ונכון להפגין מול ביתו של הפצ"ר, שלא נותן גיבוי לחיילים שלנו".

 

במשטרת פתח-תקווה מסרו כי הוגשה בקשה להפגנה מול בית הפצ"ר ומסרו כי אישרו אותה בגלל הזכות להפגין. יחד עם זאת, אמרו במשטרה כי מדובר בהפגנה נקודתית ולא במשמרת מחאה מול ביתו של מנדלבליט. ההפגנה הוגבלה ל-40 איש, וצפויה להתקיים ביום רביעי בשבוע הבא.

 

הפרקליטות הצבאית, שמנדלבליט עומד בראשה, הגישה לאחרונה כתבי אישום נגד שני חיילי גבעתי, שהורשעו בפרשת "נוהל ילד" במבצע "עופרת יצוקה". בעקבות זאת, ירדה המחאה נגדו לפסים אישיים ואלמונים הפיצו כרוזים וריססו כתובות "בוגד" סמוך לביתו. בשיחות אישיות אמר הפצ"ר כי הוא פגוע מהמתקפה נגדו: "התירו את דמי, אני האחרון שפגע בצה"ל ובחיילים. להפך, נלחמתי נגד גולדסטון". על הכתובות, אמר: "מי שמקל ראש בהן, צריך להיזכר מה קרה לפני רצח רבין".

 

בהכנת הידיעה השתתף רענן בן צור
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הכתובות בבית הפצ"ר. בשבוע הבא - הפגנה
צילום: עופר עמרם
צילום: דובר צה"ל
הפצ"ר מנדלבליט. "לא נותן גיבוי"
צילום: דובר צה"ל
מומלצים