שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  בכירי נדל"ן: השכירות בת"א תזנק ב-10%
  סקר: 41% מבכירי ענף הנדל"ן מאמינים שמחירי הדירות בעיר יעלו ב-2011. העיר האטרקטיבית ביותר להשקעה, לפי הסקר, היא רחובות. ומי צריך לקחת אחריות על הוזלת מחירים? 82% סבורים שזה תפקידה של הממשלה
  שוכרים דירה בתל אביב וסבורים שאתם משלמים יותר מדי כסף לבעל הבית? לידיעתכם - המצב שלכם יכול להיות הרבה יותר גרוע בעוד שנה: לפי סקר בכירי הנדל"ן של Deloitte בריטמן אלמגור זהר, 45% מבכירי הנדל"ן מאמינים כי בשנה הקרובה מחירי השכירות בתל אביב יעלו ב-10%.

   

   

  עוד עולה מהסקר כי 44% מאמינים כי מחירי השכירות בתל אביב יישארו כפי שהם. בנוסף, 41% מקרב בכירי ענף הנדל"ן הישראלי סבורים כי במהלך שנת 2011 מחירי הנדל"ן למגורים צפויים להמשיך לעלות, בעוד ש- 45% מהנשאלים צופים כי לא יחול כל שינוי במחירי הדירות. רק 14% מהמשיבים צופים ירידה במחירי הדירות.

   

  בסקר התבקשו בכירי הנדל"ן לדרג את הערים האטרקטיביות ביותר להשקעה. העיר האטרקטיבית ביותר לפי התוצאות היא רחובות שאותה דירגו 25% מהבכירים כאטרקטיבית ביותר. 23% דירגו את נס ציונה ו-21% דירגו את חיפה במקום הראשון.

   

  יוקנעם, גדרה ופרדס חנה דורגו אף הן כערים אטרקטיביות לרכישת דירה למגורים, עם 19% לכל אחת מהן, ולאחר מכן ניצבות באר שבע ואשקלון עם דירוג של 18% מהבכירים. אחריהן נתניה ויבנה עם דירוג של כ-16% מהבכירים, חדרה עם 12%, מודיעין ותל אביב עם 11% והרצלייה עם 9%.

   

  מי אחראי על הוזלת מחירי הדירות?

  הדירוג המפתיע ביותר ברשימה הוא דירוג העיר הוד השרון שמגיעה למקום ה-10 ברשימה אותה סימנו רק כ-5% מהבכירים בלבד.

   

  בסקר האחרון סימנו את הוד השרון 44% מהבכירים כיעד האטרקטיבי ביותר להשקעה. לפי גורמים בחברה ההסבר לכך קשור ככל הנראה לעליית דרמטית במחירי הדירות בעיר אשר משפיעה ישירות על תשואות המשקיעים.

   

  עוד עולה מהסקר, כי 82% מבכירי הנדל"ן סבורים כי על הממשלה להוביל להורדת מחירי הנדל"ן למגורים. 56% מאמינים כי על המדינה להגדיל את כמות הקרקעות לשיווק, 21% סבורים שהתערבות הממשלה צריכה להיות דווקא באמצעות הטלת מס על דירות להשקעה ורק 2% סבורים שעל נגיד בנק ישראל להמשיך במדיניות העלאת הריבית.

   

  עם זאת, הסקר חושף כי מרבית המשיבים, כ-63%, לא חושבים כי קיימת בועת נדל"ן במחירי הדירות למגורים בישראל.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים